Sunkų gyvenimą nugyvenusi ilgaamžė dienas leidžia artimųjų apsuptyje

ilgaamze sarockiene ir dukrosLapkričio 27-ąją 90-ies metų jubiliejų šventė Laučių kaimo gyventoja Elena Saročkienė.

„Šiandien – gražus jūsų gimtadienis. Linkime kuo daugiau sveikatos ir artimųjų meilės“, –  perduodamas linkėjimus nuo Šilutės rajono mero bei savivaldybės administracijos direktoriaus sakė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Kartu su juo ilgaamžės pasveikinti atvyko Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė, Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė bei seniūnaitis Vaidas Burzdžius.
Senolė jau daug metų turi sveikatos problemų, todėl gyvena kartu su jauniausia dukterimi Virginija Stancikiene, jos rūpesčio ir meilės apsupta.

„Labai sunkų gyvenimą nugyveno“, – apie mamą pasakojo dukterys Aristida ir Virginija.

Užaugino šešis vaikus

Elena gimė tuometinėje Didžiojoje Lietuvoje – netoli Gardamo esančiame Ramuvos kaime. Ji turėjo du brolius, kurie taipogi buvo ilgaamžiai. 92 metus nugyveno ir senolės mama Barbora, kuri gyveno su dukterimi Elena, jai padėjo auginti vaikus. Anūkės Aristida ir Virginija močiutę prisimena kaip labai gyvybingą, visuomet padedančią.

E.Saročkienė daug mokslų neragavo, baigė keturis skyrius pradinėje mokykloje, o nuo 14 metų išėjo tarnauti, pradėjo karves melžti.

Po karo Elena persikėlė į Laučius, kur susipažino su pirmuoju vyru. Mirė jis anksti – dėl ligos, o jauna našlė liko su pusės metų dukrele Kristina ant rankų.

Vėliau moteris susipažino su antruoju vyru Kazimieru Saročka. Jis irgi buvo našlys, turėjo sūnelį Antaną. Įdomu tai, kad kai jie sukūrė šeimą, abiem vaikams buvo po 5 metus. Su Kazimieru Elena dar susilaukė Stasio, Alekso, Aristidos ir Virginijos.

Dukterys pasakojo, kad vyras šeima mažai rūpinosi. Nors buvo gabus, turėjo gerus darbus, tačiau visą uždarbį pragerdavo.

Vaikus Elenai auginti padėjo jos mama Barbora. Ji pati ūkyje melžė karves ir šio darbo nekeitė iki pensijos. Elena dalyvaudavo įvairiuose melžimo konkursuose ir dažnai laimėdavo pirmąsias vietas, nes savo darbą labai gerai atlikdavo. Kadangi turėjo penkis vaikus, į pensiją išėjo anksti – sulaukusi 50 metų.

Laisvalaikiu moteris mėgdavo megzti, siuvinėti.

Sunkiai triūsdama senolė užaugino visus šešis vaikus, o šiandien turi 17 anūkų ir 12 proanūkių.

Dabar ji gyvena su jauniausia dukra Virginija jos su vyru 1972 metais statytame name. „Mes šį pastatą prikėlėme antram gyvenimui“, – sako Virginija, kartu su vyru Kęstučiu puoselėjanti namo aplinką ir vidų.