Šuns žudikui sieks rimtos bausmės

nusove suni f59d„Piktadarys šeštadienį apie 17 valandą nušovė šunį. Šuo su šeimininkais gyveno apie 5 metus. Dabar vyksta ikiteisiminis tyrimas“, – tokią trumpą žinutę „Šilutės naujienoms“ atsiuntė nušauto šuns šeimininkas Alvydas.

Susisiekę su juo sužinome, kad anksčiau jis augino kitą jauną šunį, bet jis dingo nežinia kur. Iš dabar laikomos taksų porelės savaitgalį liko viena kalytė – patinėlį šeimininkai rado nušautą.

Šį kartą šeima piktadariui žada neatleisti – kreipėsi į policiją.

Antradienį nušautam gyvūnui atliktas skrodimas, kad pagal kulką būtų galima nustatyti ginklo savininką.
Augintinio netekę Alvydas ir Inga įtaria, kas galėjo pasikėsinti į jų šunį, tačiau skelbti piktadario pavardės dar nedrįsta – pasak jų, pirma tegu kas nors patvirtina, kad ginklu į takso veislės šunį nusitaikė būtent jis.

Soduose, už Traksėdžių, gyvenanti šeima penkerius metus augino taksų porelę – niekam iš kaimynų jie neužkliuvo.
Kai atšalo, šunys sode palakstydavo ne daugiau kaip 10 minučių ir lėkdavo atgal į šiltus namus. Palakstymas niekam netrukdydavo: arčiausiai gyvenantis kaimynas, maždaug prieš 6 metus netoli įsikūręs, savo sklypą apsitvėrė masyvia tvora, tad į jo kiemą lįsti šuniukai negalėjo. O kiti kaimynai tik džiaugdavosi, kai atlėkdavo porelė.

„Vasarą kaimynai, atvažiavę į sodą pasibūti, prašydavo paleisti Odį, net skanėstų jam atveždavo“- kaimynų draugiškumą apibūdina Inga.

Praėjusį šeštadienį, kaip ir įprasta, išleidus porelę palakstyti, kalytė grįžo namo, o patinėlio nebuvo. Nesulaukę šuniuko, šeimininkai išėjo jo ieškoti. Tamsoje šaukė vardu, tačiau veltui. Galiausiai atrado Odį negyvą ant keliuko.

Gilių žaizdų šuns kūne nebuvo matyti, tik viena aiški – kulkos palikta. „Geras medžiotojas turėjo būti, jei iš pirmo karto gyvybę šuniukui atėmė“, – sako šaltakraujiško nužudymo sukrėsti šeimininkai.

„Keista, jeigu kažkam kliuvo jo lakstymas, kodėl neatėjo, nepasakė mums, o iš karto ėmė ir nušovė. Šis augintinis mums buvo labai artimas – kai kurie vaikų taip nemyli, kaip mes mylėjome Odį…“, –  prisipažįsta šeimininkė.

„Štai kas pas mus dedasi. Šį kartą už šunį neatleisime“, – ryžtingai nusiteikė Inga ir Alvydas, praradę jau antrą šunį. Jie sieks, kad piktadarys būtų nustatytas ir griežtai nubaustas už žiaurų elgesį su gyvūnais. Jeigu bus paskirta maža bauda, šeimininkai žada skųsti teismo sprendimą, kol pasieks savo.