Šunų augintojų įžūlumas: su šunimi – ir į kapines, ir į parduotuvę

sunys prie kapoSena kaip pasaulis, šimtus kartų apkalbėta ir jau visiems gerokai pabodusi tema – šunų vedžiojimas.

Šįkart, mūsų skaitytojų siūlymu, į ją žvelgsime kiek kitokiu aspektu. Pasirodo, kai kas savo augintinius jau vedžioja net kapinėse, leisdami jiems pabėgioti ant svetimų kapų, vedasi ir į prekybos centrus, kur ant vienos rankos laikydami keturkojį kita bado duonos kepaliukus, ieškodami minkštesnio…

Apie tokius atvejus girdėdami atsakingi pareigūnai tik trauko pečiais ir stebisi, kad iki šiol neišsiugdėme elementarios pagarbos šalia esančiam ir jau išėjusiam…

Negi kiti turi būti įkaitais?

Redakcijai šilutiškė pasakojo buvusi šokiruota, kai nuėjusi į Šilutės kapines neseniai supurentą savo artimųjų kapą rado numindžiotą šunų. O netoliese, vedžiodamos už pavadėlių tris šuniukus, vaikštinėjo trys, moters žodžiais tariant, „mielos poniutės“…synys stovas pririsimui

Laukiniai žvėrys į kapines patekti negali, nes jos aptvertos, tad kapą numindžioti galėjo tik naminiai augintiniai.
Šilutiškė nenorėjo nieko sakyti moterims, nes mano, kad jei suaugęs žmogus neturi supratimo, tai jo neįkrės joks pokalbis. Ji tik paprašė apie problemą viešai prabilti laikraštyje, nes viliasi, kad galgi viešas žodis pasieks tų moterų sąžinę.

Įpusėjus pavasariui ir daugiabučių namų gyventojai pradėjo guostis, kad šunų „nusiusiotuose“ ir kojomis išraustuose gėlynuose ima gelsti pasodinti augalai, nes šalia jų vienas po kito kojas kilnoja nesupratingų kaimynų vedžiojami šunys.

„Tie šunų mylėtojai nė pirštelio nekrutina, kad gėlynas vešėtų, nė gėlelės nepasodina, nė žolelės neišrauna, bet ramiai stovėdami laukia, kol jų augintiniai ant kitų pasodintų augalų atliks savo reikalus“, – piktinasi gražią aplinką puoselėjantys daugiabučių gyventojai.

Žmones piktina ir į prekybos centrus su šunimis ateinantys pirkėjai. Vienas šilutiškis sakė stebėjęs situaciją, kai ant abiejų rankų du gauruotus mažylius laikantis žmogus vargo, bandydamas suskaičiuoti centus… Kitas piktinosi žiūrėdamas, kaip šuniuką nešanti dama ranka, ką tik glosčiusia savo keturkojį, tikrino lentynoje sukrautos duonos minkštumą…

„Negi visi kiti pirkėjai turi būti šunų augintojų įkaitais?“ – klausia skaitytojai.

Priemonių imsis komunalininkai

sunys zenklaiAnt Šilutės kapinių vartų jokių tvarkos taisyklių nėra, išskyrus prašymą uždaryti vartus. Bet ar tik griežti nurodymai skiepija supratimą, kaip elgtis amžinojo poilsio vietose?

Ko gero, taip, mat užsukę į kapines nesunkiai aptinkame ir gyvūnų pėdučių išmargintus kapus, ir laisvai čia lakstantį šunėką. Vienas jis čia, ar su šeimininkais, išsiaiškinti nepavyksta – labai jau plačią teritoriją mitriai apsuka šis keturkojis, akivaizdžiai demonstruodamas, kad jaučiasi čia kaip namie.

Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, Šilutės kapines prižiūri konkursą laimėjusi UAB „Šilutės komunalininkas“. Ši įmonė gauna atlygį už teikiamą paslaugą, tad jos darbuotojai turėtų užtikrinti tvarką.

„Šilutės komunalininko“ vadovas Audrius Benkunskas sako dar negirdėjęs, kad yra žmonių, kurie į kapines vedasi šunis. Anot jo, sunku ir patikėti, kad gyvūnų mylėtojais save vadinantys ir juos auginantys šilutiškiai taip negerbia žmonių – gyvųjų ir mirusiųjų.

Kaip ten bebūtų, A.Benkunskas pažadėjo, kad artimiausiu metu prie kapinių atsiras ženklai, informuojantys, kad jose draudžiama vedžioti šunis. Tiems, kurie patys to nesupranta…

Atidžiau stebėti tvarką ir lankytojus bus paprašyta ir šalia kapinių gyvenančios jų prižiūrėtojų šeimos.

Jei prekybininkai nemato, „pabaksnokime“

„Negi visą miestą turėsime „papuošti“ draudžiamaisiais ženklais?“ – vėl išgirdęs klausimą jau gerokai pabodusia šunų priežiūros tema sako Savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis.sunys kapiniu vartai

Šilutės r. gyvūnų priežiūros ir tvarkos taisyklėse nurodyta, kad šunis draudžiama vedžioti prie mokyklų, stadionuose ir sporto aikštynuose, paplūdimiuose ir kapinėse.

„Administracinės teisės pažeidimų kodekso 110 str. numatyta, kad šių nurodymų nesilaikantys piliečiai gali būti įspėti, o jei ir tai nepadeda, pirmą kartą jie baudžiami bauda iki 57 eurų, o antrą kartą – nuo 289 iki 579 eurų. Gali būti konfiskuojamas ir gyvūnas“, – sako inspektorius. 

Pamatę po kapines su šunimi vaikštančius nesusipratėlius, šilutiškiai turėtų skambinti arba jų prižiūrėtojui – UAB „Šilutės komunalininkas“, arba policijai.

Anot inspektoriaus, netylėti turėtų ir visi tai matantys: reikia paklausti, kaip žmogus pats pasijustų, pamatęs šunų numindžiotą savo artimųjų kapą, ar norėtų imti ir valgyti duoną, kurią ką tik lietė šunį laikančios rankos?.. 

Tvarką prekybos centruose turėtų prižiūrėti patys prekybininkai, o jei jie užmerkia akis, matyt, „pabaksnoti“ turėtų patys pirkėjai. Juk ne veltui prekybos centrai matomose vietose yra užklijavę šunis vestis draudžiančius ženklus, ne veltui ir šalia įėjimų daug kur stovi specialūs stovai pririšti šunims.

„Inspektoriai prie kiekvienos parduotuvės nestovės ir draudimais visų problemų neišpręsime. Tiesiog kiekvienas turėtų būti sąmoningesnis, o reikalui esant ir nebijoti pareikšti savo nuomonę, išsakyti nepasitenkinimą“, – mano J.Čeponis.

P.S. Ateityje pasižadame viešinti ne tik keturkojų, bet ir po kapines bei parduotuves su jais vaikštančių šeimininkų nuotraukas. Tokių atsiųsti galite ir jūs.