Šunų šeimininkus rytą pasveikino tikrintojai

woman walking dog webTrečiadienį 7 valandą ryte Šilutės rajono savivaldybės Sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis ir policijos pareigūnai darbo dieną pradėjo šunų šeimininkų patikrinimu.

Daugiau nei valandą stebėję mokyklų stadionus, teritorijas aplink darželius, reido vykdytojai džiaugiasi, kad šunis auginančių žmonių kultūra gerėja. Tačiau 3 iš tądien sutiktųjų vis dar nepaisė privalomų augintinių priežiūros ir vedžiojimo taisyklių.

J.Čeponis, komentuodamas rytinį reidą, sakė, kad šįkart didžiausią dėmesį tikrintojai sutelkė į mokyklų stadionus, aikšteles prie darželių. Pasak inspektoriaus, nors šeimininkai ir surenka savo augintinių ekskrementus, tačiau nesinori, kad keturkojai lakstytų tokiose teritorijose, kur dienomis būna nemažai vaikų.

Daugiau nei valandą stebėję Šilutės mieste pamėgtas augintinių vedžiojimo vietas, jie su labu rytu pasveikino 10 šunų šeimininkų. 7 iš jų buvo tvarkingi – vedžiojo savo keturkojus draugus su pavadėliu, turėjo maišelį ekskrementams.
Tačiau 3 šilutiškiai turės pasirodyti policijoje, kad atsakytų už savo neatsakingumą vedžiojant augintinį.

Viena jų – moteris, netoli geležinkelio stoties vedusi augintinį per bėgius ir nepasirūpinusi nei savo, nei šuns saugumu. Paprašius jos parodyti maišelį keturkojo ekskrementams surinkti, ši prasitarė pamiršusi jį pasiimti…

Pasiimti maišelį šuns krūvelėms surinkti pamiršo ir vyras, su keturkoju draugu vaikščiojęs Sodų gatve.

O vienas augintinis iš viso lakstė, kur tik norėjo, mat, šeimininkas jį paleido vieną. Aplojęs praeivius, išsilakstęs, jis pareigūnus nuvedė tiesiai prie savo šeimininko namų. Atidaręs duris vyriškis teisinosi, kad po naktinės pamainos darbe buvo itin pavargęs, o šuo prašėsi į lauką, todėl jį ir paleidęs…

Nors užfiksavo 3 nusižengimus, bet pareigūnai džiaugiasi, kad šilutiškiai rūpinasi savo miesto švara ir jų kultūra, supratimas, kaip reikia vedžioti ir rūpintis augintiniais, auga: šeimininkai išveda savo keturkojus draugus į tam skirtas aikšteles, turi maišelius ekskrementams ir išmeta juos į tokioms atliekoms specialiai skirtas šiukšlių dėžes.

Sanitarijos inspektorius J.Čeponis šunis auginantiems šilutiškiams primena, kad tikrintojų tikslas – ne bausti, o pamokyti, paaiškinti. Tačiau, jeigu šeimininkai piktavališkai nepaklus pareigūnams, teks su jais kovoti tik apkraunant baudų našta.
Kada rengs kitą reidą, J.Čeponis dar nežino, tačiau neabejoja, kad jų tikrai bus dar ne vienas.