Šunų vedžiojimas: vieni šeimininkai – geranoriški, kitiems sudrausminti prireikia ir policijos

sunu vedziojimas 111Savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis tęsia Šilutės šunų savininkų tikrinimus: saulėtą ketvirtadienio rytą jis kartu su seniūnijos bei policijos atstovais išsiruošė į dar vieną pasivažinėjimą po šilutiškių pamėgtas šunų vedžiojimo vietas.

Bendras pastebėjimas: vis daugiau miestelėnų laikosi šunų vedžiojimo ir priežiūros taisyklių, vis dažniau jų rankose pavyksta pamatyti ir maišelius savo augintinių ekskrementams surinkti. Bet vis dar yra ir tokių, kuriems nė motais aplinkinių pasipiktinimas įlipus į šuns „gerą“, tad priminimas apie prievolę neteršti aplinkos sukelia pykčio priepuolį…

Kakučius renkantys pyksta ant nerenkančių

Į rytinį reidą po žaliąsias miesto zonas, kuriose šilutiškiai mėgsta vedžioti savo keturkojus, kartu su J.Čeponiu vyko ir seniūnijos specialistas Juozas Timinskis, policijos pareigūnės Viktorija Butvydaitė ir Julija Eriksonaitė bei „Šilutės naujienos“.

Parko gatvėje, šalia tvenkinio, savo augintinius kasryt vedžioja daug gyvūnų mylėtojų. Čia 7 valandą jau vaikščiojantis Kastytis sakė, kad jo Tobis yra ir registruotas, ir skiepytas. Tik va, didelis šuo buvo be antsnukio, o ir maišelio šuns ekskrementams surinkti vyro rankose nematėme. „Palikau kitos striukės kišenėje“, – neišradingai teisinosi jis.

Tolėliau parke su savo Pupa vaikštančiai Onai tikrintojai priekaištų neturėjo: moters šunelis registruotas, o eidama su juo į lauką ji niekada neužmiršta pasiimti ir maišelio. „Visada turiu pati, ir labai pykstu ant tų, kurie nemato reikalo rinkti“, – sakė moteris.sunu vedziojimas 3

Savo augintinius Pūkę ir Beną kasryt parko takeliais vedžiojantys Stasė ir Haris, taip pat ir Eivyda, vedžiojanti Džiugą, irgi nešėsi maišelius. Maišiuką turėjo ir Deizės šeimininkė Idarija. Ką tik savo Čilės paliktas krūveles jau išmetęs tikino Rimvydas. Su Nika vaikščiojusi Rūta irgi sakė pritarianti, kad šunų laikytojai turi susirinkti savo augintinių paliktas krūveles, net jei vaikštinėja pievoje.

„Nekenčiu tokių, kurie nerenka“, – tvirtai atsakė Dirvų gatvėje sutikta Elytė su Tobiu, maišiuką rankose iš karto parodė ir Žalgirio gatve ėjęs Vytautas su Tora. Tiesa, Vytautas pripažino, kad jo augintinė neskiepyta ir neregistruota, todėl jam patarta artimiausiomis dienomis nueiti į seniūniją ir priregistruoti šunelį.

Įsikišti teko ir policijai

O štai Cintjoniškių gatvėje sutiktam Alvydui, kuris savąją Avą išvedė be pavadėlio ir neturėjo polietileno maišelio, susitikimas su inspektoriumi ir pareigūnais nebuvo malonus. Pastarieji paprašė, kad pusamžis vyras eitų namo, atsineštų maišelį ir tuoj pat surinktų šalia daugiabučio esančiame žolyne ką tik pritūpusios kalaitės paliktą „gerą“. Tik taip vyras galėjo išsisukti nuo baudos.

Netoliese vaikščiojanti Virginija, kurios rankose buvo Čipo pavadėlis, sakė visada susirenkanti augintinio krūveles ir labai pykstanti ant tokių kaimynų kaip Alvydas…

Jokių nurodymų tądien negavo tik du išskirtinai garbaus amžiaus šilutiškiai – senolis Jonas su tokiu pat senuku savuoju Reksu, lėtai vaikštinėjantys pievoje prie Cintjoniškių gatvės. Jiems palinkėta geros dienos, nes komisija nelinkusi tokius senelius varginti nei baudomis, nei nurodymais.sunu vedziojimas 5

Iš viso tą rytą tikrintojai pakalbino 20 šunų šeimininkų. Visi šilutiškiai buvo geranoriški, sutiko, kad tikrintojų reikalavimai teisėti, o kurių šuneliai dar nebuvo registruoti, pažadėjo tai sutvarkyti.

Ir tik vienas – Dariaus ir Girėno gatvėje sutiktas, neregistruotą ir neskiepytą šunį vedžiojantis Steponas Uktveris ne juokais supyko. Ne tik pyko, bet ir bandė sprukti nuo tikrintojų grupelės, ir burnojo prieš jį sustabdžiusias pareigūnes.

Jaunųjų policininkių pranešimą apie incidentą gavęs Šilutės r. PK viršininkas Sigitas Mikutavičius išreiškė viltį, kad šįkart S.Uktveriui užteks žodinio įspėjimo. Vyras informuotas, jog pareigūnai vykdo savo pareigą – padeda sanitarijos inspektoriui ir seniūnijai, ir sustoti pareigūnams reikalaujant privalo kiekvienas pilietis.

Visų tądien sutiktųjų pavardės bus perduotos seniūnijai, kuri tikrins, ar išties jų augintiniai yra registruoti.

J.Čeponis žada dar ne vieną tokį reidą ne tik Šilutėje, bet ir seniūnijose. Ir primena, kad pirmą kartą šunų vedžiojimo taisykles pažeidinėjančius asmenis galima tik įspėti, o jei tokie pažeidimai kartojasi, galima skirti baudą nuo 100 iki 500 litų.