Šunų vedžiojimo taisyklių laikosi ne visi

Sunu vedziojimas 2Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis praėjusią savaitę surengė rytinį reidą po šilutiškių pamėgtas šunų vedžiojimo vietas.

Tokie rytiniai šunų vedžiotojų patikrinimai kelis kartus per metus Šilutėje vyksta nebe pirmus metus. Jų metu sanitarijos inspektorius J.Čeponis kartu su policijos pareigūnais, stebi, ar gyvūnų augintojai laikosi nustatytų šunų vedžiojimo taisyklių: ar surenka jų ekskrementus, ar vedžioja juos su pavadėliu, ar šunys yra skiepyti.

Šio patikrinimo metu apvažiuotos labiausiai šunų laikytojų pamėgtos vietos: Šyšos pylimas, Melioratorių alėjos skveras, vaikų darželių teritorijos ir kt.

J.Čeponis „Šilutės naujienoms“ sakė, jog reido metu patikrinta 14 šunų ir jų šeimininkų. 3 iš šių keturkojų buvo neskiepyti, sutiktas ir vienas šilutiškis, nematęs reikalo susirinkti savo šuns paliktas krūveles – neturėjęs tam maišelio. Dar vienas vyras vidutinio dydžio savo augintinį vedžiojo be pavadėlio – jis galėjo kelti pavojų aplinkiniams.

Šunų vedžiojimo taisykles pažeidę asmenys šįkart tik įspėti, bet kitą kartą visiems, šunų vedžiojimo taisyklių reikalavimų nepaisantiems šeimininkams, ketinama skirti baudas.

J.Čeponis pastebi, kad bendra tendencija Šilutėje yra teigiama: vis daugiau šilutiškių pripažįsta, kad šunis būtina skiepyti bei vedžioti su pavadėliu, kad būtina surinkti jų paliktas krūveles.