Sūnus palaidūnas už vagystes atgailaus pataisos namuose

prison 1565169cPraėjusių metų spalį į vagysčių maratoną įsisukęs V.P. septynis kartus per keturis mėnesius buvo iškeliavęs į naktinius žygius niokoti ir plėšti kitų žmonių automobilius, sodybas. Vogė jaunuolis, kas tik pasitaikydavo po ranka, – nuo bulvių maišų iki automobilių akumuliatorių.

Ne kartą šis vagis plėšė būdamas neblaivus, nepaisydamas to, kad pilnametystė į jo kiemą dar neatkeliavusi…

Neseniai teismo nuosprendį išklausiusio jaunuolio dienos dabar lekia nepilnamečių pataisos namuose, kuriuose laisvės orą pro tvoros tarpus jis gaudys metus ir šešis mėnesius.

Užsikrovė rūpesčių vaikinas ne tik sau, bet ir tėvams, kurie nuo sūnaus palaidūno vagysčių nukentėjusiesiems turės išmokėti beveik 5 000 Lt žalos atlyginimo.

Per naktį – 300 kg grobio

„Genialioji“ mintis užsidirbti pinigų vagiant V.P. gimė praėjusių metų spalio 17-osios naktį. Tą kartą jis sėkmingai įsibrovė į svetimą kiemą ir pasisavino… 6 maišus bulvių. Nusitempė nuteistasis šiuos po 50 kg sveriančius maišus su dviračiu iki savo namų malkinės.

Teisme vaikinas pasakojo, kad partempęs namo 300 kg bulvių, kitą dieną jas pardavė nepažįstamiesiems už 180 Lt. Nukentėjusioji pavogtas daržoves su maišais įvertino 240 Lt.

Po mėnesio vaikinas išsiruošė į dar vieną naktinį žygį. Išsirinkęs vieną sandėliuką sode, nuplėšė nuo durų pakabinamą spyną ir įsibrovė į vidų. Ten vagišius rado gręžtuvą, perforatorių, elektrinį maišytuvą, juostinį šlifuoklį, pjūklą, frezą. Vogtus įrankius tąnakt paslėpė prie savo namų malkinės, o sulaukęs ryto juos pardavė. Įrankių netekęs nukentėjusysis žalą įvertino 1 750 Lt.
Dar kitą mėnesį pritrūkęs pinigų V.P. sumąstė vėl keliauti jų „užsidirbti“. Atradęs negyvenamą sodo namelį, išdaužė plastikinį langą. Tačiau įsibrovus į vidų teko nusivilti, mat vertingų daiktų jis ten nerado. Nukentėjusioji namelio savininkė išdaužtą langą įvertino 230 Lt.

Tą patį mėnesį V.P. dar kartą išsiruošė į naktinį žygį. Šį kartą – apsvaigęs nuo alkoholio. Sugadino vaikinas sodo namelio durų spyną, išlaužė durų užpildą, nuskėlė durų profilį, tačiau įsibrauti į vidų jam niekaip nepavyko. Ir vėl vagišius liko tuščiomis rankomis, tik 1 500 Lt žalos šeimininkui pridaręs.

Supratęs, kad iš sodo nameliuose paliktų turtų – nieko gero, naktį girtas jis patraukė į automobilių stovėjimo aikštelę. Išlaužęs automobilio užrakinimo spynelę, jis pagrobė du akumuliatorius ir automagnetolą, taip padarydamas įmonei, kuriai priklausė šis automobilis, 1 250 litų turtinę žalą. Kitą dieną daiktus pardavė. Aišku, kad daiktai vogti, nutylėjo.

Praėjus savaitei, jis vėl grįžo į automobilių aikštelę. Šį kartą jo grobiu tapo keturi ratlankiai su padangomis, du akumuliatoriai ir 20 litrų dyzelinio kuro. Vogtus daiktus jaunuolis paslėpė prie garažų, tik padangos jam neįtiko – jos konteineryje atsidūrė. Ratlankius, akumuliatorius jaunuolis ryte tempė į metalo supirktuvę, o dyzeliną nepažįstamajam įsiūlė už 50 Lt. Automobilius aikštelėje laikę nukentėjusieji žalą įvertino 1 700 Lt.

Tą patį mėnesį vaikinas, vogimo azarto pagautas, perlipo įmonės teritoriją saugančią tvorą ir, niekieno nepastebėtas, prisirinko 100 kg metalo laužo. Tos dienos „turtą“ V.P. pardavė metalo supirktuvėje, įmonės savininkui padarydamas 40 Lt žalą.

Jaunuolis teisme sakė, kad padarytos žalos dar niekam neatlygino, tačiau pripažįsta, kad reikia tai padaryti.

Jaunuolis nesimoko ir girtuokliauja

V.P. sakė suprantantis, kad vogdamas pasielgė blogai, bet dėl ko taip padarė, pats tikrosios priežasties nežinojo… Jis sakė, kad reikėjo pinigų.

Taip pat teisėjus ir pareigūnus jaunasis vagis tikino, kad jam kažkas blogai yra su sveikata, atmintis šlubuoja, tačiau tiriant vagystes įvykių vietose jis viską nupasakojo tiksliai ir aiškiai.

Skiriant bausmes atsižvelgta į tai, kad kaltinamasis teisiamas ne pirmą kartą, charakterizuojamas neigiamai, nedirba, nesimoko ir girtuokliauja. Po nuteisimo už anksčiau padarytas nusikalstamas veikas nenustojo jų daryti, padarytos žalos neatlygino. Tad šį kartą jam paskirta reali laisvės atėmimo bausmė – pataisos namuose pagyventi metus ir šešis mėnesius.

Kadangi V.P. neturi turto ar uždarbio, kurio pakaktų padarytai žalai atlyginti, nukentėjusiesiems padarytą 4 500 Lt žalą turės atlyginti jo tėvai.

Nuosprendis gali būti skundžiamas.