Šunys loja – karavanas eina: 1000 Lt kompensacijos politikams tiksliai perskaičiuotos į eurus

eurai litaiSavivaldybės Tarybos komitetuose pristatytas sprendimo projektas dėl Tarybos veiklos reglamento pakeitimo nustatant Tarybos nariams maksimalią galimą išmoką už patirtus nuostolius vykdant savivaldybės Tarybos nario veiklą.

Politikai net nesvarstė galimybės mažinti jiems numatytos kompensacijos dydį. Rūpinosi tik tuo, kad maksimali galima 1000 litų kompensacija būtų kuo tiksliau perskaičiuota į eurus.

„Šilutės naujienos“ sausio 16 dieną publikavo straipsnį „Už vargą“ dirbant rinkėjams politikai išsidalijo beveik milijoną litų“.
Šiame straipsnyje pateikti faktai, jog per ketverius kadencijos metus iki 2014 metų pabaigos savanoriškai eidami visuomenines pareigas mūsų politikai, pateikdami galimai tik formalius išlaidų kvitus, iš savivaldybės biudžeto sau išsimokėjo per 900 tūkst. Lt.

Straipsnyje pateiktos prielaidos, kad daugelis savivaldybės politikų išlaidas pateisinančius dokumentus surenka tik tam, kad galėtų maksimaliai patuštinti savivaldybės kasą, tačiau išlaidos neatitinka konkrečios Tarybos nario veiklos (kas netiki, gali paanalizuoti savivaldybės interneto tinklalapyje publikuojamas „Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos ataskaitas“).

Ekonomikos ir finansų komitete Tarybos sekretorius Andrius Jurkus pateikė sprendimo projektą, kuriame buvo įrašyta galimos kompensacijos maksimali suma – 290 Eur.

Tačiau pagal euro kursą (1 Eur – 3,4528 Lt) perskaičiavus 1000 Lt į eurus, maksimalios kompensacijos suma turėtų būti 289,62 Eur. Kitaip tariant, sekretorius pasistengė kompensaciją šiek tiek padidinti.

Tokį neatitikimą užfiksavo komiteto narys Edvardas Vitkauskas, priminęs, kad toks suapvalinimas gali būti įvertintas kaip kompensacijos padidinimas.

A.Jurkus pripažino klaidą ir sprendimo projektą patikslino.

Taigi savivaldybės Tarybos nariai galės ir toliau fantazuoti, kaip susirinkti išlaidų dokumentus, kad iš savivaldybės biudžeto kas mėnesį pasiimtų po 289,62 Eur.