Sušaudymo išvengusios ožkos sugautos ir išvežtos

ozkos„Šilutės naujienų“ Nr. 85 spausdintas straipsnis „Stubriškius pribloškė seniūnijos palaiminta ožkų medžioklė“ atgarsio sulaukė visoje šalyje: reportažus apie Katyčių seniūnijos laukuose ožkas medžiojusius „medžiotojus“ rodė visų televizijų kanalai, savo nuomones reiškė skaitytojai.

Kaip baigėsi tokį ažiotažą sukėlęs įvykis?

Pareigūnai buvo teisūs

Iš Tauragės rajono į Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo laukus atklydusioms ožkoms nelaiminga diena buvo lapkričio 10-oji – surengta ožkų medžioklė.

Žygaičių seniūnijoje gyvenančiam ūkininkui Martynui Bajorui priklausančias 6 ožkas, ūkininko prašymu ir tarpininkaujant seniūnijos darbuotojams, laukuose patiesė du vietiniai medžiotojai: Saulius Overlingas ir Rimantas Dulkys.
Įvykio vieton iškviesti Pagėgių savivaldybės aplinkosaugininkai nustatė, kad neteisėtą medžioklę surengę medžiotojai padarė ir kitų pažeidimų: S.Overlingo medžiotojo bilietas buvo nebegaliojantis, o R.Dulkys buvo įkaušęs – jo kraujyje nustatyta 1,8 promilės alkoholio.

Vyrai jau sulaukė savo „darbų“ įvertinimo: R.Dulkys neteko teisės medžioti ir vieneriems metams prarado ginklą, S.Overlingas pelnė 600 litų baudą, o kai aplinkosaugininkų priimta nutartis pasieks policijos komisariatą, pareigūnai spręs, ar katytiškiui palikti jo ginklą.

Pagėgių aplinkos apsaugos agentūros vadovas Darius Ciganas ir inspektorius Mindaugas Vaizgėla, kalbinami po įvykio, sakė, jog buvo galima sugalvoti kitokių būdų, kaip sugaudyti pabėgusius naminius gyvulius.

Šeimininkas leido, šeimininkas ir uždraudė

Prieš savaitę Katyčių seniūnijoje surengtas Savivaldybėje veikiančios Šilutės rajono naminių gyvulių laikymo ir priežiūros taisyklių laikymosi ir leidimų išdavimo komisijos posėdis. Šioje komisijoje dirba Savivaldybės sanitarijos inspektorius ir gamtosaugininkas, Visuomenės sveikatos centro, policijos ir kitų žinybų atstovai, o pirmininkauja  seniūnijos, kurioje vyksta posėdis, seniūnai.

Katyčiuose surengtame posėdyje dalyvavo ir ožkų savininkas M.Bajoras.

„Nutarėme, kad bet kokiu atveju ožkas reikia gaudyti, šaudyti jokiu būdu negalima, prieš tokį naikinimo būdą pasisakė visi posėdžio dalyviai“, – sakė „Šilutės naujienoms“ Savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis.

Pasak Katyčių seniūnės Juzefos Tamavičienės, M.Bajorui buvo išaiškinta jo atsakomybė už auginamus gyvulius ir jų priežiūrą.

Ūkininkas buvo įpareigotas visose žiniasklaidos priemonėse išplatinti pranešimą, jog tie, kas savo žemėse pamatys klaidžiojančias jo ožkas, gali jas pasigauti ir „naudoti savo reikmėms“.

Pranešimus išplatinęs skandalingai pagarsėjęs ožkų augintojas M.Bajoras juose dar įrašė, jog šaudyti negalima, nors dar prieš savaitę pats prašė aukščiau minėtų „medžiotojų“ patiesti jo ožkas, o seniūnijai parašė tai patvirtinantį raštą.

Ir štai – Stubrių ir Naustubrių laukuose ožkų nebeliko. Vietinių tvirtinimu, buvo atvažiavęs ir jų šeimininkas, ir kelios moterys iš kito rajono. „Gal jis pardavė, o gal tiesiog jas atidavė, bet gyvulių nebėra“, – sakė stubriškiai.