Susidomėjimas ginklais šoko į aukštumas

Lietuvoje stebima išaugusi savigynos ginklų ir kursų jais naudotis paklausa. Policija fiksuoja 4 kartus daugiau prašymų dėl ginklų įsigijimo, šaudyklos ir kursus ginklui savigynai organizuojančios įmonės praneša apie lankytojų antplūdį.

Pixabay nuotr.

Arvidas Januška, „Ekskomisarų biuro“ vykdomasis direktorius teigia, jog pastarąjį mėnesį įmonės šaudykla sulaukia didelio lankytojų srauto. Vieni nori išmokti šaudyti, kiti tobulina įgūdžius, o norinčių įsigyti ginklą savigynai ir registruotis į mokymo kursus daugiau 4 kartus.

Siekdami patenkinti itin išaugusį poreikį, „Ekskomisarų biuro“ komanda organizuoja papildomas grupes, pasitelkia daugiau dėstytojų, papildomas šaudyklas bei instruktorius.

Į ginklo įsigijimą A. Januška, pataria žiūrėti atsakingai, įvertinti poreikį. Policija asmens reputaciją ir galimybes turėti ginklą nagrinėja mėnesį, todėl paraleliai galima registruotis ir baigti kursus. Reikia įsigyti seifą ginklui, jį patikimai pritvirtinti. Būtina užtikrinti, kad ginklu negalėtų pasinaudoti kiti asmenys.

Tai, jog žmonės ginkluojasi aktyviau nei iki karo Ukrainoje, pasak A. Januškos, suprantama, ginklo turėjimas sustiprina saugumo jausmą. Bet kilus kritinei situacijai, pirmiausia patariama kreiptis į specialiąsias tarnybas.