Susigrąžinti pamestus daiktus padeda nuojauta

lostandfoundĮ redakciją telefonu praėjusią savaitę paskambinusi skaitytoja Adelė rūpinosi, kaip asmeninius daiktus parduotuvėje pametusiam žmogui juos vėliau atgauti, jeigu apie radinius prekybos centrai niekur neinformuoja ir net nepraneša policijai.

Nuėjusi apsipirkti į prekybos centrą „Maxima“, ponia Adelė pasakojo krepšelyje radusi paliktą piniginę. Ją atidariusi moteris rado prekybos centro nuolaidų kortelę ir 20 litų su keliais centais.

„Piniginę nunešiau prekybos centro apsaugininkui. Paklausiau, ar apie radinį bus pranešta pirkėjams (gal pakabins skelbimą?), tačiau išgirdau atsakymą – ne. Apsaugininkas aiškino, kad paskelbus apie radinį imtų plūsti ir daikto savininkais bandančių apsimesti žmonių“, – sakė moteris.

Šilutės prekybos centro „Maxima“ direktorė Jovita Jankauskienė darbuotojo žodžius patvirtino.

„Dažniausiai daikto pasigedęs žmogus nujaučia arba tiksliai žino, kur jį galėjo pamesti, ir į parduotuvę grįžta jau tą pačią arba kitą dieną. Apsaugos darbuotojas, norėdamas įsitikinti, ar žmogus tikrai yra daikto savininkas, paklausinėja, kaip daiktas atrodo, kokios spalvos. Jei tai piniginė – kas jos viduje“, – pasakojo J.Jankauskienė.

Jei randamas telefonas, pagal jame esančius numerius apsaugos darbuotojai daikto šeimininko bando ieškoti patys.

Liaudies išmintis byloja: „Kur pamesi, ten ir rasi“. Tačiau, pasak direktorės, apsaugininkams piniginės atnešamos retai – kai kalbama apie pinigus, retas kuris tokio daikto radėjas pasielgia sąžiningai.

Direktorė pabrėžė, kad dažniausiai kitam žmogui priklausantį turtą radę pirkėjai kreipiasi į pardavėjas. Jos nukreipia į apsaugos skyrių, tad baimintis, jog daiktas dings ar bus nuslėptas, nereikėtų, nes apie situaciją tuoj sužino ne vienas žmogus.
J.Jankauskienė pastebėjo, kad pirkėjai savo daiktus stengiasi saugoti, tačiau kartais randama paliktų skėčių, pirštinių. Kai kada žmogus palieka ir parduotuvėje įsigytus maisto produktus ar kitus daiktus. Negendantys maisto produktai taip pat nunešami apsaugos darbuotojams.

Kai kada, kilus nesusipratimui, apsaugos darbuotojai ir direktorė peržiūri vaizdo kamerų įrašus.

„Kartą vienas vyras teigė savo piniginę pametęs būtent mūsų parduotuvėje. Teko peržiūrėti vaizdo įrašą, kuriame aiškiai matėsi, kad jis piniginę vis dėl to įsikišo į kišenę“, – apie pasitaikančias situacijas pasakojo J.Jankauskienė.

Silutes naujienu LOGO