Susigrūmė du broliai: vienas čiupo peilį, kitas – žarsteklį

broliaiIlgus metus trukusi nesantaika tarp dviejų brolių vos nesibaigė vieno mirtimi: vyrai apsiginklavo peiliu ir žarstekliu.

Dabar abu šilutiškiai mina Klaipėdos apygardos teismo slenksčius: vienas – kaltinamas sunkiu sveikatos sutrikdymu, kitas tikina po dūrio peiliu, operacijos ir ilgo gydymo iki šiol negalintis atsigauti.

Į kaltinamųjų suolą sėdęs 49 metų Albinas Sūdžius aiškina, kad visos problemos – dėl turto. Mat jis su broliu gyvena tėvų po mirties likusiame, bet dar nepadalintame name.

Konfliktas kilo pernai Kūčių vakarą – gruodžio 24-ąją Šilutės rajone, Juknaičių gyvenvietėje.

Penkeriais metais jaunesnis brolis Linas Sūdžius kieme valė šulinį. Vyresniajam nepatiko, kad iš šulinio pumpuojamas vanduo užliejo šuns būdą.

„Kartu gyvename nuo gimimo. Dabar jis turi keturis kambarius, aš vieną. Nori, kad jam užrašyčiau savo. Dėl to ir pykstamės, nesikalbame. Tada kažką pasakiau, jis įsiveržė į mano kambarį ir ėmė mušti, spardyti, į nosį gavau, krūtinę trypė gulinčiam ant sofos. Ne pirmas kartas – man jau dantys kliba, pirštai sulaužyti. Tada ėmė virvės ieškoti, norėjo mane pakarti. Pasičiupau peilį ir išbėgau iš namų. Jis pasivijo su „kačerga“ ir daužė“, – pasakojo A.Sūdžius
Vienintelis jo dūris peiliu buvo lemtingas – pataikė broliui į pilvą.

Jaunėlis pasakoja šiek tiek kitaip – esą abu susikibo virtuvėje. „Parėjau namo, jis peiliu mosuoja. Jis nuolat geria, o išgėręs – agresyvus. Pasiėmiau „kačergą“ ir taikiau į peilį, o jis dūrė į pilvą. Ne pirmą kartą puolė su peiliu. Mane sugyventinė rado už kelių metrų nuo namų. Kaip ten atsidūriau, nežinau“, – kalbėjo L.Sūdžius.

Jis gyvena su moterimi ir dviem vaikais, dirba parduotuvėje.

Brolis – priklausomas nuo alkoholio, turi kitokių sveikatos problemų. Tačiau padėti vienišam artimajam jaunėlis nebandė: esą jis pats to nenori. Konflikto dieną A.Sūdžiui nustatytos 2,69promilės alkoholio.

„Nežinau, kaip gyvensime toliau, aš jo bijau“, – kalbėjo L.Sūdžius. Teismui jis pateikė 10 tūkst. eurų neturtinės žalos ieškinį.

 

Straipsnis iš lrytas.lt