Susikompromitavęs širdžių daktaras dirba toliau

Giedrikas Kastytis  3 - CopySpecialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienį išplatino pranešimą, kad dėl įtarimų kyšininkavimu balandžio 13 dieną apklaustas Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėjas.

Nurodymo nušalinti 59 metų gydytoją kardiologą Kastytį Giedriką nuo pareigų tyrėjai Šilutės ligoninės vadovams nedavė, tad medikas dirba toliau.
Kratos metu rasti pinigai

Galimai reikalavo kyšio ir jį priėmė vykdant tarnybos įgaliojimus – taip skamba STT pareikšti įtarimai K.Giedrikui.

Balandžio 13-ąją Šilutės ligoninėje pasirodę STT Klaipėdos padalinio pareigūnai apklausė K.Giedriką ir atliko kratą jo darbo kabinete. Medikui pareikšti įtarimai dėl to, kad jis, kaip valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, iš vieno Šilutės ligoninės konsultacinės poliklinikos paciento galimai reikalavo ir per kelis kartus paėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.

Kratos metu K.Giedriko darbo kabinete rasti ir paimti galimai kaip kyšis iš vieno paciento neteisėtai gauti pinigai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veikos.

STT Klaipėdos skyriaus atstovai komentuoja tik tiek, kad kyšio K.Giedrikas galimai reikalavo už medicininę pažymą, kurią pacientas turėjo pateikti neįgalumą nustatančiai komisijai.

Iš pradžių žmogus medikui siūlė už paslaugą 20 eurų, bet tokios sumos turbūt neužteko. Tada pacientas K.Giedrikui esą įteikęs 100 eurų už tai, kad gydytojas parašytų reikiamą pažymą.

Nurodymo nušalinti nuo darbo nebuvo

Šilutės ligoninės vadovybė supažindinta su K.Giedrikui pareikštais STT įtarimais, bet tyrimo eiga jiems nekomentuojama. Įstaigos vadovas Darius Steponkus „Šilutės naujienoms“ sakė, jog tyrėjai nenurodė, kad K.Giedrikas nebegali toliau dirbti, todėl jis nuo darbo nenušalintas.

„STT mums neteikia jokių duomenų apie tyrimo eigą. Kai bus priimtas koks nors sprendimas, tada ir spręsime, ar gydytojas gali toliau dirbti. Dabar belieka tik laukti“, – sakė D.Steponkus.

Klausiamas kaip būtų, jei tyrėjai nuorodytų nušalinti K.Giedriką nuo darbo, vyriausiasis gydytojas atsakė tik tiek, kad nepakeičiamų nėra – būtų ieškoma kito gydytojo.

Interneto erdvėje pasirodžius informacijai apie įtarimus kyšininkavimu, pastarosiomis dienomis šilutiškiai ūžia rašydami piktus komentarus apie medikų reikalaujamą atlygį. Bet vienas kitas skaitytojas rašo, kad puikias gydymo paslaugas gavo ir tada, kai niekam nedavė jokių kyšių.

Vyriausiasis gydytojas D.Steponkus, televizijos žinioms komentuodamas situaciją, sakė dabar girdintis visokių kalbų, bet iki šiol jokių signalų apie pinigų reikalavimą iš Vidaus ligų skyriaus pacientų nėra girdėjęs.