Susimokiusi nepilnamečių trijulė sumušė ir apiplėšė vyrą

apiplesimasTrys aštuntoje ir devintoje klasėse besimokantys jaunuoliai jau buvo teisti dėl vagysčių, jiems dar nebuvo išnykęs teismo skirtas laisvės apribojimas, tačiau jie nepasimokė ir tokiau rezgė nusikaltimus. Šįkart į teismą pakliuvo dėl vieno vyro grupinio apiplėšimo.

Dabar jiems paskirtos naujos auklėjamosios priemonės – teks 6 mėnesius būti namuose nuo 21 iki 6 valandos bei tęsti mokslą arba dirbti, taip pat tą pusmetį draudžiama be institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą. Jeigu jie per 1 metus ir 3 mėnesius dar kartą nusižengs, jiems teks 8 mėnesius atsėdėti įkalinimo įstaigoje.

Nemielą gyvenimą vaikinai pasiklojo tada, kai vasario mėnesio vakarą Šilutės pirmosios gimnazijos stadione vienas iš jų kumščiu į galvą nokautavo praeivį K.J., o kiti du iš aukos striukės iškraustė daiktus: piniginę su 80 eurų, auksinį žiedą ir mobilųjį telefoną. Visi pavogti daiktai įvertinti 200 eurų.

Apiplėštas K.J. pasakojo, kad tą vakarą neblaivus ėjo link namų. Eidamas pro Šilutės pirmąją gimnaziją, staiga pajuto smūgį į galvą, po kurio nugriuvo ir prarado sąmonę. Atsigavęs neberado su savimi turėtų asmeninių daiktų.

Nukentėjęs vyras sakė, kad dėl patirtų sumušimų gydėsi ligoninėje ir kurį laiką buvo nedarbingas. Medicinos ekspertai pripažino, kad jam buvo sumušta galva, patinęs pakaušis bei lengvai sukrėstos smegenys.

Praėjus savaitei nuo užpuolimo K.J. iš policijos pareigūnų sužinojo, kad į policiją yra atnešta jo piniginė su dokumentais, banko kortele. Nuėjęs į komisariatą jis atsiėmė šiuos savo daiktus.

Teisme chuliganai atskleidė, kad pagrobtus pinigus – 80 eurų – pasidalino tarpusavyje, mobilųjį telefoną už 7 eurus užstatė lombarde, o už jį gautus pinigus taip pat pasidalijo.

Kur padėjo sumuštojo auksinį žiedą paaiškinti negalėjo, nes neva neprisiminė.

Tyrimas atskleidė, kad trijulė, slėpdama įkalčius, po kelių dienų paprašė pažįstamos G.L., kad ši nuneštų į policiją nukentėjusiojo piniginę su dokumentais, kortelėmis ir pasakytų, kad ją rado gatvėje.

V.R., L.B. ir G.M. pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailėjosi dėl padaryto nusikaltimo ir pripažino jiems iškeltus civilinius ieškinius. Todėl užpuolikams skirtos po 8 mėnesius laisvės atėmimo bausmės, jas atidedant 1 metams 3 mėnesiams.

Trijulei arba už juos atsakingiems tėvams teks sumokėti 140 eurų sumuštojo gydymo išlaidoms padengti ir 364 eurus už socialinio draudimo įmokas.

Teisėjos sprendimu, už vieną iš nepilnamečių atsakančiai mamai apribotas naudojimasis automobiliu iki tol, kol nebus įvykdyti civiliniai ieškiniai.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.