Susisiekimo ministerija skatins keliauti tvariau

Susisiekimo ministerija pradeda komunikacijos kampaniją „Nustebink save“. Didžiuosius Lietuvos miestus piko valandomis sukaustančios transporto spūstys įprastas vaizdas ir svetur. Daugelyje ES šalių automobiliai yra dominuojanti transporto priemonė, kuria įprastai važiuoja mažiau nei 2 asmenys.

Kampanija skatins pastebėti ir įvertinti susisiekimo sektoriuje įvykusius pokyčius, pasiektus panaudojant ES fondų investicijas nuo 2014-ųjų, sužinoti apie svarbiausių darbų tęstinumą.

2014–2020 m. Lietuvos transporto sektoriui skirta 1,073 mlrd. eurų ES investicijų, iš jų 47 proc. – kelių transporto, 32 proc. – geležinkelių, 11 proc. – vandens transporto, 3 proc. – oro transporto ir 7 proc. – darnaus judumo projektams.

Kampanija, kurios trumpametražiame seriale išvysime Inetą Stasiulytę, Vytenį Pauliukaitį ir Vidą Bareikį, kvies pamatyti, kiek daug galimybių tvariai keliauti galima atrasti Lietuvoje ir pasiryžti ir į tolimesnes keliones leistis be automobilio. Herojų keliones po Lietuvą bus galima stebėti ministerijos socialinių tinklų paskyrose bei interneto svetainėje www.judumas.lt, taip pat žaisti interaktyvius žaidimus, dalyvauti atsakant į klausimus televizijos ir radijo laidose. Aktyviausiųjų lauks prizas – dviratis.

„Daug gyventojų, net ir galėdami, nesirenka kelionių ne nuosavu automobiliu. Tad sieksime, kad daugiau žmonių išbandytų įvairesnius keliavimo būdus ir rinktųsi aplinkai draugiškas transporto priemones, judėtų sveikiau ir ekologiškiau“, – sako ministras M. Skuodis.

Pagal Susisiekimo ministerijos inf.