Susitarė, kur statys paminklą M.Gandžiui ir H.Kalenbachui

gandiIniciatoriai, kurie nori Rusnėje pastatyti skulptūrą Indijos tautinio išsivadavimo lyderio Mahatmos Gandžio (Mahatma Gandhi) ir iš Rusnės kilusio žydų architekto Hermano Kalenbacho (Hermann Kallenbach) draugystei įamžinti, sutinka su rusniškių siūlymu skulptūrą statyti Atmatos pakrantėje, ant pylimo, netoli buvusios sinagogos.

Dėl to iki spalio mėnesio reikia sutvarkyti pylimą, įrengti pėsčiųjų taką – promenadą, pastatyti skulptūrą, nes tuo metu Lietuvoje planuoja lankytis Indijos užsienio reikalų ministras ir ketina atvykti į skulptūros atidarymo ceremoniją.

Savivaldybė numatė kuo skubiau iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų parengti techninį projektą, kuriuo numatys, kaip sutvarkyti ir pritaikyti viešosioms reikmėms pėsčiųjų taką, o tvarkymo darbai bus finansuojami iš Rusnės miesteliui, kaip tikslinei teritorijai, skirtų lėšų.

Artimiausiu metu planuojama organizuoti Rusnės miestelio bendruomenės susirinkimą, kurio metu bus aptariama ir siūloma, kur panaudoti Rusnės miesteliui skirtas lėšas, kad būtų atskleistas esamas miestelio grožis.