Susitikimas su Premjeru

 Susitikimo dalyviaiŠių metų spalio 2 d .įvyko kultūros asociacijų vadovų susitikimas su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Susitikime dalyvavo Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai Faustas Latėnas, Kultūros ministras Šarūnas Birutis, Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, Lietuvos Respublikos trišalės tarybos Kultūros komiteto nariai ir kultūros asociacijų vadovai, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas kultūros ir švietimo klausimais Jonas Mickus.

Pagrindinis susitikimo akcentas – kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų kėlimo tęstinumas. Asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ kanclerė, šilutiškė, Vilma Griškevičienė (susitikimo iniciatorė) ir Kultūros komiteto prie Trišalės tarybos pirmininkas Petras Zurlys, padėkojo Ministrui Pirmininkui, Kultūros ministrui, visos kultūros bendruomenės vardu už pradėtą konstruktyvų bendradarbiavimą, sprendžiant vieną iš aktualiausių kultūros lauko problemų – atlyginimų kėlimą.

Ministras Pirmininkas pritarė, kad kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai kitais metais turėtų būtų pakelti dar dviem koeficientais. Algirdas Butkevičius tai patvirtino ir pranešime spaudai, kuriame pažymi, jog atlyginimai kultūros darbuotojams jau buvo padidinti šiais metais, o galimybė ir toliau juos didinti gali būti nuo kitų metų liepos 1 d.

Taip pat Ministras Pirmininkas pritarė, kad Kultūros ministerija nuo kitų metų turėtų ieškoti vidinių resursų didinti lėšas viešųjų bibliotekų dokumentų fondų komplektavimui.Premjeras į visus susitikimo dalyvių klausimus atsakė argumentuotai, taip pat pateikė kai kurių pastabų kultūros sektoriui, dėl jų įgyvendinimo bus kalbamasi LSA, Kultūros ministerijoje.

Klausimai, susiję su kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų kėlimu, bus svarstomi artimiausiame išplėstiniame Lietuvos Respublikos trišalės tarybos Kultūros
komiteto posėdyje, dalyvaujant Kultūros ministrui.