Susitikimas su rajone veikiančių Saugios kaimynystės grupių atstovais

Apie saugios kaimynystės iniciatyvą pareigūnė pasakojo ir Taikos g. 10 namo gyventojams. / Vilijos Budrikienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės rajono policijos komisariate įvyko susitikimas su Šilutės mieste ir rajone veikiančių Saugios kaimynystės grupių atstovais.

Policijos komisariato salėje susirinkę anksčiau Saugias kaimynystes savo gyvenvietėse įkūrę šilutiškiai dalyvaujant seniūnams pasirašė bendradarbiavimo sutartis su policija.

Susitikimo metu su gyventojais buvo aptartos sutarties sąlygos, numatytos efektyvesnio bendradarbiavimo galimybės, sutarta dėl aktualios prevencinės informacijos viešinimo gyvenvietėse.

Saugių kaimynysčių atstovams policijos pareigūnai priminė apylinkės inspektorių kontaktinius duomenis, taip pat įteikė informacinių bukletų apie policijos rėmėjų veiklą, gyventojai paraginti su policija bendradarbiauti įstojant į policijos rėmėjų gretas.

Šiuo metu Šilutės mieste ir rajone veikia aštuonios Saugios kaimynystės grupės. Tokias kaimynystes įkūrę gyventojai įsipareigoja stebėti savo gyvenamąją aplinką, bendradarbiauti tarpusavyje ir su policija pranešant apie pastebėtus teisės pažeidimus, aktyviai rūpintis ne tik savo, bet ir savo kaimynų saugumu, nes Saugi kaimynystė – tai visų pirma bendradarbiavimas, kuris remiasi principu „Saugus kaimynas – saugus ir aš”.