Susitikimas su S.Mėlinausku

susitikimas prie parodosŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių  filiale prie parodos  „Vilties ir tikėjimo keliu: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo dvidešimtpenkmetis. 1989-2014.“, vyko pokalbis-susitikimas su žurnalistu Stasiu Mėlinausku.

S.Mėlinauskas – buvęs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Šilutės iniciatyvinės grupės narys, knygos „Pėdos rasoje: Šilutės ir Pagėgių krašto gyvenimo vaizdai žurnalisto publikacijose 1969-2011″ autorius.

Autoriaus knygoje yra daug straipsnių susijusių su tremtimi, politinių kalinių kalinimu. Knygos autorius prisiminė, kad dalyvavo ir pirmame  Pamario tremtinių susirinkime 1989 m. sausio 28 d.

Į susitikimą susirinkę katytiškiai  susidomėję klausėsi autoriaus pasakojimo, kaip jis dėliojo šitą knygą, kas jį paskatino parašyti ją, kaip buvo renkama medžiaga. Šiame leidinyje sudėti per keturiasdešimt žurnalistinio darbo metų spaudoje publikuoti autoriaus straipsniai, turintys išliekamosios vertės.

Ši knyga – tarsi išsamus krašto istorijos konspektas, leidžiantis vietiniams gyventojams prisiminti tai kas jau išdilo iš atminties, o atvykėliams pažinti šio krašto vaizdus ir žmones.
Atsisveikindamas Stasys Mėlinauskas dalijo autografus skaitytojų įsigytose jo knygose, o renginio lankytojai linkėjo autoriui kūrybinės sėkmės.