Susitikimas su tautosakos puoselėtoja Terese Lorenčiene

 1 Syliu biblioteka susitikimas us Terese LorencieneTrečiadienio popietę Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filiale įvyko popietė su tautodailininke, eiliuotoja Terese Lorenčiene, kuri pristatė savo naujausią pasakojimų padavimų knygą „Iš kartos į kartą”.

Autorė sako, kad šią knygą rašė, galima sakyti, tiesiog visa šeima. Knygoje sudėti pasakojimai padavimai apie mūsų krašto vietovardžių (Šilutės, Ventės, Rusnės, Grabupių, Gardamo, Kadagiškių, kitų vietovių), upių, žuvų pavadinimų kilmę. Knyga parašyta nepakarojama parubežio Kadagiškių ir Rimženčių kaimų tarme.

Pasakojimus perdavė seneliai ir močiutės, tėvai ir mamos. Senolis Izidorius Lecius buvo tas žmogus, kuris davė pradžią šiems nuostabiems, originaliems ir niekur kitur negirdėtiems pasakojimams. Daugybę istorijų apie kalnelius ir apie upelius, su šiomis vietomis susijusių pasakų, padavimų ir legendų žinojo močiutė. Autorė apgailestavo, kad neužrašė jų visų, knygoje sudėti tik tie, kas liko atminty.

T.Lorenčienė žinoma kaip tautodailininkė, kuri kuria karpinius. Šyliškiams ji rodė karpiniais puoštus knygų skirtukus. Autorės vyras E.Lorenčas pagrojo armonika.

Autorė norėtų išleisti antrą dalį knygos „Iš kartos į kartą”, kurioje bus sudėti kitų kaimų pasakojimai ir padavimai.