Susitikime su N.Narmontaite ir P.Kovu – juokas, ašaros ir juokas pro ašaras

Untitled-2 copyŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi du šviesuliai: tai kino, televizijos ir teatro aktorė, knygų autorė Nijolė Narmontaitė ir vadybininkas, lektorius, derybų konsultantas, „Tūkstantmečio odisėjos“ XI etapo jachtos „Ambersail“ vienas iš kapitonų Paulius Kovas. Šias įdomias asmenybes pažįsta daugelis, todėl į renginį prigužėjo pilnutėlė salė.

P.Kovas pristatė savo knygą „Gyvenimas audroje: kaip išlikti sausam“, kurioje aprašo buriavimo ir verslo patirtis, papildančias viena kitą.

Autorius dalijosi įžvalgomis, kaip siekti savo svajonės, suvaldyti kritines situacijas, nepasiduoti panikai ir stresui, ko mus moko audra, koks turėtų būti kapitonas arba apskritai lyderis. P.Kovas pasakojo apie projektą „Tūkstantmečio odisėja. Vienas vardas – Lietuva“ – 9 mėnesius trukusią kelionę aplink pasaulį jachta „Ambersail“. Istorijas jis iliustravo iškalbingomis nuotraukomis bei vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip po visą pasaulį išsibarsčiusios lietuvių bendruomenės, minėdamos Lietuvos vardo 1000-čio metų jubiliejų, gieda Tautišką giesmę.

Šis patriotinius jausmus sukeliantis vaizdo įrašas ne vienam renginio dalyviui išspaudė ašarą. Ne veltui  P.Kovo sutuoktinė, aktorė N.Narmontaitė juokais paklausė vyro: „Ką tu su tais žmonėmis darai, kad atėjusi visuomet randu juos apsiverkusius?“

Spinduliuodama gera nuotaika N.Narmontaitė pareiškė, kad nors dabar ir advento laikotarpis, subtilus humoras dar niekam nepakenkė. Štai ir jos trys knygos – „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“, „Aktoriai, režisieriai ir studentai. Ko nematė žiūrovai“ bei „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai. Ko nematė žiūrovai“ – skirtos norintiems linksmiau gyventi, juoku praskaidrinti kasdienybę, išlipti iš liūdesio duobių.

Pirmojoje knygoje sudėtos smagios, keistos, kartais mistiškos istorijos, kurios nutiko aktoriams, režisieriams ir kasininkėms. Užrašytos ir teatrinės legendos, keliaujančios iš lūpų į lūpas.  Antrojoje knygoje įvairūs pašnekovai dalijasi nuotykiais, patirtais per egzaminus, kai stojo studijuoti aktorinio meno, režisūros arba dainavimo. Trečiojoje, naujausioje knygoje aprašyti nauji susitikimai su įdomiais aktoriais ir režisieriais, publikuojamas pasakojimas apie gerbėjus ir jų dovanas. N.Narmontaitė išraiškingai suvaidino keletą komiškų epizodų iš savo gyvenimo, kurie ne kartą prajuokino renginio dalyvius. Knygų pristatymą paįvairino aktorės atliekama muzika ir dainos.

Šeimyninis duetas talentingai perteikė savo patyrimus, pasidalino pozityvia nuotaika, sudomino pasakojimais – tai buvo matyti tiek vakaro metu, tiek ir vėliau, kuomet nutįso ilgos eilės norinčiųjų įsigyti svečių knygų, gauti jų autografą, nusifotografuoti.