Susitikimuose su rašytoja I.Ežerinyte – atviri pokalbiai su jaunimu

ezerinyteŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir Žemaičių Naumiesčio filiale vyko susitikimas su vaikų ir jaunimo knygų autore Ilona Ežerinyte.

Rašytoja į literatūrą atėjo su pasakų knyga „Šunojaus diena“, kuri 2016 metais Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse pelnė pirmą vietą, o vėliau – Aldonos Liobytės premiją už reikšmingiausią debiutą. Romanas „Sutikti eidą“ – kita rašytojos knyga, Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nominantė, apdovanota Prano Mašioto premija kaip geriausia 2016 m. vaikų ir paauglių knyga, šiemet įtraukta į Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Garbės sąrašą (IBBY Honour List).

2017 metais pasirodė naujausias kūrinys – apysaka „Verksnių klubas“. Šių knygų pasakojimai šviesūs, gilūs prasme, paliekantys įspūdį, todėl sulaukė ne tik literatūros kritikų, bet ir skaitytojų pripažinimo. Pati autorė apie savo kūrybą sako: „Rašau jauniems žmonėms, kurie jaučiasi nepastebėti, yra jautrūs, drovūs, pažeidžiami, neturintys drąsos gyventi. Jei prie tokio prieini arčiau, jis kartais leidžia pažvelgti į savo vidų, ir tu pamatai sielą – susigūžusią, šlapiais lyg ką tik išsiritusio viščiuko sparneliais, bet jos akyse – atsineštas dangus.

Susitikime, vykusiame viešojoje bibliotekoje, I.Ežerinytė pristatė savo tris knygas, ir užsiminė, kad į pasaulį netrukus atkeliaus ketvirtoji. Pasakojimą pradėjo nuo „Šunojaus dienos“, aptardama ne tik tekstą, bet ir iliustracijas. Jos subtilios, neblaškančios, skatinančios atidumą, neužgožiančios istorijų.

Rašytoja dalijosi mintimis apie kasdienybės atradimus, tobulumą netobulume, žmonių tarpusavio ryšius. „Neklausykit, jei kažkas sako, jog jūsų gyvenimas nieko vertas, jog jame niekas nevyksta. Niekas nežino, ką jūs galite. Kiekviena diena yra pirma jūsų likusio gyvenimo diena. Niekada nevėlu įgyvendinti svajonę, pradėti nuo nulio, daryti tai, ką iš tiesų norisi“, – sakė viešnia.

Žemaičių Naumiesčio filiale  susitikimas prasidėjo auditorijai pateiktais I.Ežerinytės klausimais: ar skaitote knygas, kurių nerekomenduoja mokytojai, ar esate laimingi, ar pažįstate nelaimingų suaugusių žmonių? Kadangi klausimai sulaukė teigiamų atsakymų, toliau vyko pokalbis apie mus supantį pasaulį, vienišumo problemą. Autorė papasakojo apie knygą „Šunojaus diena“, daug dėmesio ji skyrė iliustracijoms, kurios iš pažiūros yra pilkos, bet išties – kruopštūs iliustruotojo Raimondo Gnižinsko sukurti paveikslėliai, kurių spalvos atitinka Lietuvos kraštovaizdžio spalvas. Susirinkusiųjų dėmesį prikaustė knyga „Sutikti eidą“. Autorė vaizdingai papasakojo knygos siužeto dalį apie vienišę mergaitę Algę, kuri yra ne itin linkusi bendrauti su  bendraamžiais, bet kaip ir kiekvienas nori atrasti savo sielos draugą – sutikti eidą. Rašytoja papasakojo ir apie knygą „Verksnių klubas“, kurioje  kalbama apie vienatvę ir liūdesį, vaikų ir tėvų santykius, skyrybas, alkoholizmą bei kitas aplinkybes, į kurias patenka paaugliai.

Susitikimai surengti vykdant tęstinį projektą „Prie knygos versmės: kurk, švęsk, pažink“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.