Susitikimuose su rinkėjais seimūnas nevyniojo žodžių į vatą

R.Žemaitaitis (kairėje) susitikime su gyventojais. / Vilijos Budrikienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Į susitikimus rajono gyventojus pakvietęs Seimo narys Remigijus Žemaitaitis antradienį aplankė Gardamą bei Šylius. Šios kelionės metu išgarsėjo per visą Lietuvą…

Susitikimo Gardame metu sodriais epitetais pagražintos Seimo nario kalbos neištvėrusi mokytoja Lilija Zdanevičienė jo intelektą pavadino nuliniu ir išėjo iš salės.

Šį įvykį mokytoja papasakojo respublikiniam laikraščiui, ir R.Žemaitaičio kalbos „perlai” nuo trečiadienio aptarinėjami visoje Lietuvoje.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė šiandien kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo nario R.Žemaitaičio pasisakymų, kurie aprašyti viename portale paskelbtoje publikacijoje.

Seimo Pirmininkės vertinimu toks Seimo nario elgesys meta šešėlį ant Seimo ir Ministro Pirmininko institucijų ir nedera su Seimo nario bei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario pareigomis bei Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintais Valstybės politikų elgesio principais.

„Atsižvelgdama į tai, kas išdėstyta, ir vadovaudamasi Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatomis, prašau atlikti Seimo nario R.Žemaitaičio elgesio tyrimą”, – rašoma Seimo Pirmininkės kreipimesi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Kolegų Seimo narių pavadinimas „debilais”, patarimai „išspardyti šiknas” ir „petelne” išdaužyti snukius” susitikime su gyventojais laisvai liejosi iš Seimo nario lūpų.  

Išklausiusi bene pusę R.Žemaitaičio kalbos, iš vietos pakilo Gardamo pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja L.Zdanevičienė.

„Jūsų intelektas nulinis, aš negaliu klausytis jūsų kalbos”, – sakė mokytoja. Keletą kartų paklaususi, kokia yra R.Žemaitaičio ideologija, ir priminusi, kad salėje susirinko ne beraščiai, ji paliko salę.

Vėliau žiniasklaidai mokytoja teigė apgailestaujanti, kad susitikimu su parlamentaru tikėjosi paįvairinti devintokų pilietinio ugdymo pamoką. Susitikime tikrai buvo dvi moksleivės, tai patvirtino ir Gardamo pagrindinės mokyklos direktorė Regina Tamošauskienė.

Direktorė „Šilutės naujienoms” sakė pati į aštrias Seimo nario frazes taip skaudžiai nesureagavusi. Bet tikino sveikinanti kolegę, kuri pasielgė kaip tikra mokytoja, buvo drąsi ir nepabūgo išsakyti savo nuomonę.

R.Tamošauskienė sakė, kad seimūno kalba jai neatrodžiusi „tokia baisi”, ji reaguojanti ramiau ir Seimo nario kalbos „puošmenas” priskirianti jo jaunystei.

„Gal jis kalbėjo juoko forma, perkeltine prasme, o gal tiesiog tai buvo bandymas prisitaikyti prie auditorijos?” – pasvarstė direktorė. Jos nuomone, gali būti, kad ne visi salėje sėdėję žmonės Seimo narį būtų supratę, jei jis būtų kalbėjęs išskirtinai kultūringai.

„Gerai. Gal truputį per aštriai, bet gerai. Teisybė turi būti matoma”, – taip R.Žemaitaičio kalbos stilių įvertino jį kelionėse lydėjęs partietis, rajono Tarybos narys Vladas Kainovaitis.