Suskubkite aplankyti parodą „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“

Popieziaus parodaTrečiadienį Šilutės Hugo Šojaus muziejuje buvo atidaryta paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodoje pristatoma per 20 nuotraukų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius Popiežiaus kelionės susitikimus.

Paroda Šilutėje bus eksponuojama iki rugsėjo mėnesio  16 dienos, o vėliau ji iškeliaus į Palangą.

Pradeda kelionę Vakarų Lietuvoje

2014 m. gegužės mėnesį įvyko pirmasis Popiežiaus Pranciškaus ir ketvirtasis Popiežiaus apsilankymas Šventojoje Žemėje, jis sutapo su 50-osiomis istorinėmis Popiežiaus Pauliaus VI apsilankymo Izraelyje metinėmis.

Parodoje pristatomos nuotraukos geriausiai atskleidžia šio istorinio įvykio atmosferą.

Izraelio ambasados inicijuota paroda Lietuvoje savo kelionę pradėjo 2015 metų rugpjūčio mėnesį. Tuomet paroda buvo eksponuota Vilniaus katedros aikštėje, vėliau buvo pristatyta kituose miestuose: Šiauliuose, Žagarėje, Panevėžyje, Biržuose, Kupiškyje, Elektrėnuose, Kaune, Marijampolėje, Birštone, Alytuje, Molėtuose.

Parodos rengėjai džiaugiasi galėdami pristatyti šias nuotraukas ir Vakarų Lietuvoje – Šilutėje. Būtent mūsų mieste paroda pradeda savo kelionę šiame regione.

Paroda spinduliuoja žmogiškumą

Pristatyti parodą Šilutėje atvyko Izraelio valstybės ambasadoriaus pavaduotoja Efrat Hochstetler, Šilutės Šventojo Kryžiaus bažnyčios klebonas Stasys Toleikis, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Parodos atidarymo metu smuiku griežė Simona Skuodaitė, saksofonu grojo Gabrielė Chockevičiūtė.

„Be galo džiugu, kad mes galime matyti Popiežiaus Pranciškaus vizito į Šventąją Žemę akimirkas. Turbūt kiekvieno žmogaus svajonė yra prisiliesti prie savo tikėjimo ištakų ir savo širdimi, savo mintimis, savo dvasia apkabinti tas vietas. Kaip nuostabu, kad Popiežius sugeba suburti ir apjungti skirtingo tikėjimo žmones“, – kalbėjo Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Stasys Toleikis.

Jis linkėjo, kad nuotraukos prabiltų į kiekvieną apsilankiusįjį parodoje ir leistų tapti šiek tiek geresniais.

V.Pozingis pasidžiaugė, kad Izraelio ambasadorius Amir Maimon ištesėjo anksčiau duotą pažadą ir pasirūpino, kad į Šilutę būtų atvežta ši gerumu spinduliuojanti paroda.

Izraelio valstybės ambasadoriaus pavaduotojai E.Hochstetler tai buvo pirmoji išvyka iš Vilniaus, nes ji visai neseniai pradėjo savo darbą Lietuvoje.

Ambasadoriaus pavaduotoja dėkojo už šiltą priėmimą ir sakė jog jaučiasi, kad atvyko ne iš Vilniaus į Šilutę, bet iš Izraelio į Šilutę.

Anot jos, šios nuotraukos rodo žmogiškumą, čia nėra nei politikos, nei religijos – yra žmonės ir jų palankumas vienas kitam. E.Hochstetler tikisi, kad tos nuotraukos į kiekvieną vietą, kur tik atkeliaus, atneš tą žmogiškumą.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.