Sustiprintos pėsčiųjų, dviratininkų bei vadeliotojų kontrolės rezultatai

perejaVisoje Lietuvoje laikotarpyje nuo vasario 16 d. iki kovo 1 d. buvo vykdoma sustiprinta pėsčiųjų, dviratininkų bei vadeliotojų kontrolė.

Per minėtą laikotarpį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato ( toliau – Tauragės apskr. VPK ) aptarnaujamoje teritorijoje išaiškinti ir nustatyti 67 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Iš jų 41 pažeidimą įvykdė pėstieji bei 26 dviratininkai.

Šilutės r. išaiškintas tik vienas pažeidimas, kuomet asmuo važiavo dviračiu būdamas neblaivus. Šilalės r. įkliuvo du pėstieji tamsiuoju paros metu ir esant blogam matomumui nenaudoję atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų bei vienas neblaivus dviratininkas. Pagėgių savivaldybėje nustatyta 19 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, iš kurių 16 nusižengė važiuodami dviračiu neblaivūs, be atšvaitų ar nedėvėję ryškiaspalvės liemenės. Tauragėje pažeidėjų daugiausia – 44. Išaiškinti 36 atvejai, kuomet pėstieji nesilaikė Kelių eismo taisyklių ir 30 iš jų kirto važiuojamąją kelio dalį ar ėjo ja ten, kur yra draudžiama. Likę pažeidėjai – dviratininkai, dviratį vairavę būdami neblaivūs, be atšvaitų ar nedėvėję ryškiaspalvės liemenės.

Policijos pareigūnai pataria gyventojams rūpintis savo ir artimųjų saugumu kelyje bei laikytis Kelių eismo taisyklių, tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui segėti atšvaitus. Pėstieji kelią turėtų pereiti tik pėsčiųjų perėjose. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. Pareigūnai ragina eismo dalyvius dviračiais važiuoti tik tam skirtose vietose, vilkėti ryškiaspalvę liemenę ar įjungti dviračio žibintus bei nevairuoti dviračio, būnant neblaiviems.