Sutrukdė naminę išgerti ir naudoti „vaistams“

naminePo netikėtų policijos pareigūnų vizitų namuose ir iškeltų administracinių teisenų du vyrai neseniai Šilutės rajono apylinkės teisme išgirdo jiems skirtas bausmes dėl neteisėto naminės degtinės laikymo ir jos gaminimo.

Policijos pareigūnai, lapkričio 13 d. patikrinę S.B. namus, rado 20 l neteisėtai laikomos naminės degtinės. Įtariamasis S.B. šį alkoholinį gėrimą teigė įsigijęs iš nepažįstamojo. Degtinę vyras ruošėsi išgerti su draugais, tačiau policijos pareigūnai sutrukdė jo planus – gėrimą konfiskavo.

Teisiamasis yra bedarbis, išlaiko nepilnametį vaiką, todėl, įvertinus šias aplinkybes, jam skirti viešieji darbai. Vyras privalės dirbti visuomenės labui 6 mėnesius po 24 valandas per mėnesį.

Kitas teisiamasis, J.V., Šilutės r. apylinkės teisme lankosi dėl dviejų bylų. Vienoje jis – nukentėjusysis: neseniai iš J.V. buvo pavogti pasiskolinti 8000 Lt ir telefonas. Kitoje – kaltinamasis: J.V. sodyboje gegužės 28 d. buvo rasta 280 litrų raugalo, 3 l naminės degtinės ir jos gaminimo aparatas.

Kaltinamasis teigė, kad aparatą naminei degtinei gaminti, statines ir „gyvatuką“ rado pamiškėje ir neteisėtą alkoholinį gėrimą gamino ketindamas jį panaudoti vaistams. Iš rasto 280 l raugalo buvo galima pagaminti 10-16 l naminukės, tačiau ši nusikalstama veika nebuvo baigta, nes varyklą aptiko policijos pareigūnai. Vyras teigė norėjęs raugą išpilti, tačiau neva pritrūko sveikatos.

Už neteisėtų prekių laikymą ir gaminimą J.V. teisme paskirta 35 MGL dydžio (4550 Lt) bauda.

Abu kaltinamieji teismo nuosprendžius dar gali skųsti apeliacine tvarka.