Sužibo Šilutės eglė: vieni džiaugiasi, kiti kritikuoja

egle 4Penktadienį Kalėdinio maratono pradžią paskelbė ir Šilutė – miesto centre buvo įžiebta Kalėdinė eglė. Šventiniais žiburiais sutvisko ir Lietuvininkų gatvė, o geltonasis tiltas sužibo trispalvės spalvomis.

Šiemet, kaip niekada Lietuvos miestams rungtyniaujant, kurio kalėdinė eglė gražiausia, originaliausia, brangiausia, Šilutės eglė tikriausiai galėtų pretenduoti į ekonomiškiausios titulą. Jau 10 metų ji dabinama tuo pačiu, šiek pataisomu, rūbu. Šiemet eglės ir miesto papuošimų atnaujinimui valdžia išleido 8000 Eur.

Ir nors dalis šilutiškių sako, kad Kalėdų dvasia slypi ne eglės papuošimuose, o mūsų viduje, daugelis, išvydę, kad miesto žaliaskarė ir vėl nušvito ta pačia mėlyna spalva, neslėpė nusivylimo. Feisbuko grupėse atsirado siūlymų „susimesti“ po kelis eurus eglės papuošimams arba kitąmet žaisliukų atsinešti patiems…

Atidarė Eglučių alėją

Gruodžio 7 dieną, kiek anksčiau, šalia H. Šojaus muziejaus Kalėdų Senelis, Kaminkrėtys ir Piemenaitė atidarė Kalėdinių eglučių alėją, kurioje keliasdešimt žaliaskarių papuošė įvairių miesto mokyklų, įmonių, nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Šiemet muziejaus administracija visų prašė eglutes puošti žaisliukais – kalėdiniais meduoliais.

O juos gaminti iš neperšlampančių, blizgančių, tviskančių, šviesą atspindinčių medžiagų ir eglutę būtinai „aprėdyti“ elektrine girlianda, tam, kad Kalėdų dvasia kelią rastų.egle 9Šilutiškiai buvo išties išradingi – eglutes puošė ne tik dirbtiniais, bet ir valgomais meduoliais – tikrais ar net iš rūkytos žuvies padarytais. Tiesa, valgomi skanumynai nuo „Šilutės šeimų klubo“ eglutės išnyko jau tą patį vakarą. Juos gaminusios moterys tiems, kurie suvalgė papuošimus palinkėjo skanaus ir juokavo, kad jų puošta eglutė galėjo pretenduoti į skaniausios titulą.

Šiemet, kaip ir pernai, Eglučių alėjoje veikia stebuklingas „Kalėdų Senelio paštas“, o muziejuje – Kalėdų Senelio kambarys, kuriame gruodžio 14 ir 15 dienomis svečiuosis iš Šiaurės atvykęs Kalėdų Senelis. Kalėdų senelis lauks su dovanėlėmis, o susitikimo akimirką muziejaus darbuotojai įamžins nuotrauka.

Linkėjo ir apdovanojo

Penktadienio popietę būrys šilutiškių susirinko stebėti mūsų miesto eglės įžiebimo. Šventinę programą vedė personažai Kerėtoja ir Raganius, koncertavo vaikų pop choras „Spindulys“, „Žvaigždūnė“, Eglutei jau suspindus scenoje pasirodė vaikų pamėgti personažai Maša ir Lokys.

Susirinkusius su švenčių laukimo pradžia sveikino ir Kalėdų Senelis, ir rajono valdžios atstovai – meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. „Su eglutės įžiebimu mes pradėsime gyventi laukimu didžiųjų metų švenčių. Advento laikotarpiu dalinkime vieni kitiems šypsenas, darykime gerus darbus, atleiskime, būkime kartu. Linkiu ramių jaukių Kūčių, gražių Kalėdų ir triukšmingų Naujųjų metų. O visiems vaikams, kad juos aplankytų Kalėdų Senelis“, – visus sveikino meras V. Laurinaitis.

„Būkite, sveiki, nuotaikingi ir laimingi“, – linkėjo A. S. Nausėda.

Vėliau meras apdovanojo vaikų piešinių konkurso „Piešiame šventas Kalėdas“ nugalėtojus ir jų mokytojus, taip pat gražiausių Eglučių alėjos žaliaskarių kūrėjus. Įmonių ir įstaigų nominacijoje laimėjo UAB „Šilutės vandenys“ eglutė, švietimo įstaigų – Švėkšnos saulės gimnazijos 1 klasės eglutė.

Šiemet tarp miestų eglių – didelė konkurencija

Kasmet lietuviai eina iš proto dėl miestų eglučių grožio, tačiau šiemet ši konkurencija yra kaip niekada didelė. Eglučių grožiu, originalumu su didžiaisiais miestais rungiasi netgi mažesni. Štai priekuliškiai nustebino nerta eglute, rokiškėnai medine, o Šalčininkų eglė atrodo tarsi tikra ledo ir sniego karalienė.

Gražiausios eglės rinkimams šalies miestai ruošėsi ypatingai, bent jau šiemet daugelis šalies savivaldybių atriekė rekordines sumas, ne tik dešimtis, bet ir šimtus tūkstančių eurų. Pavyzdžiui kalėdiniam grožiui sukurti Panevėžio valdžia skyrė rekordinius 150 000 Eur, Vilniaus 300 000 Eur.

Anot specialistų, tokia konkurencija tarp miestų šiemet yra ne iš piršto laužta: graži miesto eglė merams gali būti vienas iš savireklamos būdų, juk šios Kalėdos paskutinės prieš savivaldos rinkimus.

Kaip šiame eglių grožio konkurse atrodo Šilutės žaliaskarė, jau daugiau kaip 10 metų dabinama tais pačiais papuošimais? Šilutiškių nuomonės išsiskyrė į kelias stovyklas. Vieni sako, kad Kalėdų dvasią, laukimą reikia susikurti patiems ir džiaugiasi, kad miesto valdžia neišlaidavo eglės papuošimams. Kiti gi jautėsi nusivylę ir norėtų, kad mūsų miesto eglė būtų atsinaujinusi.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sakė, kad šiemet eglės parvežimui, jos papuošimui ir visoms kitoms miesto Kalėdų švenčių puošmenoms seniūnija išleido apie 8000 Eur. Seniūnas sakė, kad minčių atnaujinti Kalėdų eglės puošmenas būta, tačiau nuspręsta pataupyti, nes viskas brangiai kainuoja. Jis nudžiugino, kad naują Kalėdų eglės rūbą tikriausiai galėsime išvysti jau kitąmet.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.