Šv. Velykų stalą turi puošti ne tik margučiai, bet ir įvairiaspalvės daržovės

darzoves 2Šv. Velykos – gamtos nubudimo šventė. Graži tradicija šventinius stalus puošti margučiais. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai pataria nepamiršti, kad gražiai stalą papuoš ir sveikatai bus naudingos ant šventinio stalo esančios įvairiaspalvės daržovės.

Pavasarį, kai dauguma jaučiamės nusilpę po žiemos, labai svarbu, kad savo mitybą paįvairintume sveikatai naudingais maisto produktais – įvairiomis daržovėmis.

Untitled-1 copyŠviežios, šaldytos, raugintos ar konservuotos daržovės ne tik puikiai derės prie mėsos patiekalų, bet ir papildys jūsų mitybą vitaminu C, kuris labai svarbus siekiant sustiprinti imuninę sistemą, vitaminu A, kaliu, bei kitomis naudingomis medžiagomis.

Pietų stalui vietoj mišrainių su majonezu labai tiks šviežių daržovių salotos. Stenkitės salotas pagardinti kopūstu, morkomis, ridikėliais ar ant palangės užaugintomis petražolėmis bei svogūnų laiškais. Beje, pastaruosiuose gausu vitamino A ir folio rūgšties.

Puikiai tinka rūsyje nuo rudens užsilikusios daržovės. Net jei morkos, burokėliai ar bulvės jau šiek tiek pavyto, jos vis tiek puikiai tinka troškiniams ar garnyrams gaminti. Prieš gamindami bulvių patiekalus, atkreipkite dėmesį, kad bulvės būtų nepažaliavusios, nes tokios bulvės mitybai yra netinkamos; o jei bulvė sudygo, pašalinkite ūglį ir šiek tiek nupjaukite bulvės ties ūglio buvimo vieta.

Valgydami daržoves ne tik gausite naudingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, bet ir praturtinsite mitybą skaidulinėmis medžiagomis, kurios pagerins virškinimą, o tai labai naudinga, žinant, kad nors ir nederėtų, dauguma per šventes vis dėl to persivalgo.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai primena, kad mūsų mitybos pagrindą turi sudaryti grūdiniai patiekalai, daržovės ir vaisiai. Švenčių patiekalams rinkitės žuvį ar liesą mėsą, venkite riebių ir daug cukraus bei druskos turinčių patiekalų.

Šv. Velykos – graži pavasario šventė, kuri puikiai tinka pradėti sveikai maitintis ir artėjančius geresnius pavasario orus pasitikti geriau besijaučiantiems, žvalesniems ir sustiprėjusiems.

Informavo Angelė Sederevičienė, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto vyr. specialistė ryšiams su visuomene.