Svarbūs programavimo būrelių privalumai vaikams

 

kodavimasŠiandien tarytum kiekviena mūsų kasdienio gyvenimo sritis yra tiesiogiai paveikta kompiuterinių technologijų. Be kompiuterio ar išmaniojo telefono nebegalime įsivaizduoti nei vienos savo dienos. Ir tai būdinga ne tik suaugusiesiems, tačiau ir vaikams, kurie yra labai imlūs ir gabūs šiuolaikinėms technologijoms. Todėl šiomis dienomis programavimo būreliai vaikams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje sulaukia didžiulio dėmesio. Tuo tarpu, jei šiuo metu dar tik svarstote apie galimybę savo vaiką leisti į programavimo būrelį, būtų naudinga sužinoti kelis svarbius programavimo būrelių privalumus.

Programavimas skatina loginį mąstymą

Programavimas reikalauja loginio mąstymo ir moko vaikus, kaip įveikti kompleksines problemas, išskaidant pastarąsias į mažesnes dalis ir tokiu būdu paprasčiau suvaldant visą situaciją. Ir net jei vaikas niekuomet netaps profesionaliu programuotoju, jis neabejotinai savo įgūdžius gebės lengvai ir veiksmingai pritaikyti savo kasdienybėje.

Mokymasis programuoti skatina vaikų kūrybiškumą

Programavimas suteikia progą vaikams pabūti kūrėjais – juk programavimas visuomet be išimties yra tiesiogiai susijęs su kažko naujo sukūrimu. Ar kada nors pagalvojote, kad jūsų vaikas galėtų sukurti mobiliąją programėlę, kuria naudotųsi milijonai žmonių visame pasaulyje? O galbūt vaizdo žaidimą, kuris sulauktų milžiniško vartotojų dėmesio? Mokant programuoti – visa tai tampa įmanoma. Vaikai, kurie mokosi programuoti, lavina savo kūrybiškumą ir išmoksta savo idėjas paversti realybe.

Programavimas moko siekti tikslo

Tai yra labai svarbus gebėjimas. Anaiptol ne kiekvienas daug matęs ir ilgą gyvenimą nugyvenęs žmogus moka siekti savo užsibrėžtų tikslų. Labai daug žmonių nuleidžia rankas vos tik pradėję. Todėl jei nuo mažens vaikai mokosi siekti savo tikslų, jiems gyvenime įprastai labiau sekasi ir jie lengviau pasiekia tai, ką yra užsibrėžę pasiekti. Savo ruožtu programavimas tiesiogiai prisideda prie mokymosi siekti tikslų, nes programuojant kaskart yra užsibrėžiamas konkretus tikslas, kurį bandoma pasiekti, įveikiant įvairias problemas ir iššūkius.

Programavimas moko susikaupimo

Tai nėra lengva. Daugybė žmonių sudėtingose situacijose nemoka susikaupti – ypač tuomet, kai jie susiduria su nemenkomis problemomis. Tačiau programuojant vaikai nuolatos susiduria su įvairiomis problemomis, kurias jie turi išspręsti. Jei programuodami jie „atsitrenkia į sieną“, turi ieškoti būdų, kaip tai išspręsti ir veiksmingai pajudėti pirmyn. Tokiu būdu jie nepasimeta ir net labai sudėtingose situacijose yra priversti būti susikaupę bei susikoncentravę. Gebėjimas susikaupti labai praverčia žmogaus gyvenime.

Programuodami vaikai lavina struktūrinį mąstymą

Kai vaikai mokosi programuoti, jie taip pat lygiagrečiai lavina ir savo struktūrinį mąstymą. Jie išmoksta sukurti didelio masto „produktą“, visoje šio proceso eigoje pasitelkdami daugybę mažų detalių. Tai leidžia vaikams suprasti ne tik apie kompiuterines programas ir patį programavimą, tačiau taip pat padeda lengviau įžvelgti bendrą paveikslą, kuris yra sudarytas iš daugybės smulkių detalių.