Švarintojams darbų netrūko visą mėnesį (video, foto)

darom darzine tvarko 2Šeštadienį prie tradicinės švarinimosi akcijos „Darom 2012“, kaip ir kasmet, jau penktus metus iš eilės prisijungė Šilutės rajono gyventojai.

Nelaukdami savaitgalio, rajono mokyklų ir įstaigų kolektyvai visą balandį tvarkė jiems priskirtas teritorijas. O akcijos dieną – šeštadienį –  aktyviausi buvo seniūnijų gyventojai: kintiškiai, rusniškiai, saugiškiai.

Pastebėta, jog daugiausia atliekų randama žmonių pamėgstose susibūrimo vietose.

Labai padėjo seniūnai

Akcijos „Darom“ koordinatorių duomenimis, oficialiai Šilutės rajone į talką atėjo apie 730 žmonių. Daugiausia darbavosi Kintuose – 240, Rusnėje – 150, Saugose – 120 žmonių. Šilutėje, palyginti su rajono gyvenvietėmis, žmonių susirinko kur kas mažiau – tik apie 50.darom vilkyciai

Tiesa, nemažai gyventojų aplinką tvarkė be jokių registracijų, savarankiškai. Akcijos koordinatoriai dėkoja visiems neabejingiems žmonėms, kurie pasiraitojo rankoves ir prisijungė prie švarinimosi.

Šilutės rajono akcijos „Darom 2012“ koordinatorius Kęstutis Kišonas, Žemaičių Naumiestyje gyvenantis ketvirtakursis studentas, pastebi, jog tvarkosi tie, kurie paprastai išvis nešiukšlina. Kęstutis pernai prisidėjo prie akcijos organizavimo Klaipėdoje, o šiemet nutarė koordinuoti „Darom“ savame krašte. Pasak K.Kišono, savanoriška veikla davė organizacinės patirties ir naudingų pažinčių.

Koordinatorius džiaugėsi, jog Šilutėje talkininkams daug padėjo seniūnas Raimondas Steponkus ir Šilutės r. savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus, didžiulį organizacinį darbą atliko ir kitų seniūnijų vadovai.

darom vyduno gimnazijaPirmadienį dar buvo tvarkomi Traksėdžiai ir prie jų esantis miškelis, nes ten rasta ypač daug šiukšlių. Šilutės miestą dar prieš akciją gerokai išvalė dirbantieji viešuosius darbus.

Per šią savaitę „Ecoservice“ išveš talkininkų surinktas šiukšles į sąvartyną.

Valė daržinės griuvėsius

Kai kurie šilutiškiai piktinosi, kad buvo sudėtinga susigaudyti, kur reikia rinktis akcijos „Darom“ dalyviams. K.Kišonas sakė, kad tokie priekaištai nepagrįsti, nes visi norintieji galėjo pasiskambinti koordinatoriams ir pasitikslinti. Taip padarė Vydūno gimnazijos moksleiviai, organizacijos „Darbas“ jaunuoliai.

Šilutės gražinimo draugijos nariai inicijavo Šilutės istorinės vertybės – H.Šojaus dvaro daržinės griuvėsių tvarkymą. Prie gražintojų prisijungė keli miesto Tarybos nariai, jaunimo organizacijų atstovai.
darom miskininkai
Šilutės muziejaus istorikas, gražinimo draugijos narys Darius Barasa apgailestavo, kad į kultūros paveldo vertybių sąrašą įtrauktas statinys yra visiškai sunykęs. Tvarkant atrinkti išlikę vertingi konstrukcijų fragmentai, tačiau didžioji dalis unikalaus pastato sienojų – sutrešę.

D.Barasos video reportažas:

Šiukšles rinko miškininkai

Apie dvi dešimtis Šilutės urėdijos darbuotojų darbavosi Šilutės girininkijos valdose, kurias prižiūri girininkas Edvardas Dvylis.

Kalnus atliekų surinkę miškininkai, kaip ir kasmet, nepaliovė stebėtis gyventojų nevalyvumu – darbo talkininkams užteko visą pusdienį. „Negi žmonėms nebūtų maloniau, jei pailsėję gamtoje paliktų švarias miško aikšteles. Juk ir kitą kartą norėsis atvažiuoti į tą pačią vietą ir žymiai maloniau būtų ją rasti tvarkingą“, – kalbėjo jie.

„Darom“ miškininkai pradėjo dar gerokai iki šeštadienio. Kelias pastarosios savaitės dienas valyti miškus jiems talkino moksleiviai, įsijungę į akciją „Išvalyk mišką juknaiciai darom 2nuo šiukšlių“. Aplinkui miestą esančiuose miškuose dirbo Šilutės žemės ūkio, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų, Juknaičių, Traksėdžių mokyklų moksleiviai – seni girininko E.Dvylio draugai.

Panašūs miškininkų būriai darbavosi ir visose 12-oje girininkijų.

Saugiškiai tvarkė poilsiavietę, vilkytiškiai genėjo parką

Savaitgalį tvarkyti ir švarinti aplinką, kurioje gyvena, susirinko ir saugiškiai.

Seniūnijos darbuotojai, bendruomenės „Saugų artuma“ nariai kartu su Norkaičių girininkijos darbuotojais rinko šiukšles, stiklo tarą Bružų miškelyje esančioje poilsiavietėje prie ežerėlio.

Po talkos visi talkininkai čia pat, poilsiavietėje, pavaišinti karštomis gardžiomis dešrelėmis, kurias ant laužo kepė Norkaičių girininkijos girininkas V.Jančiauskas. Bendruomenės „Saugų artuma“ nariai darom saugosgyvenvietėje, prie bendruomenės pastato, dar pasodino medelių.

„Talkininkai tiki žmonių savimone ir viliasi, kad dabar atvykusiems į sutvarkytą poilsiavietę prie ežerėlio, nekils noras vėl šiukšlinti gamtą“, – sakė saugiškė Violeta Astrauskienė.

Vilkyčių bendruomenė „Viltis“ ir pirmininkas Darius Vilius suorganizavo talką tvarkyti Vilkyčių parką. Vilkytiškiai ne tik sutvarkė aplinką, bet ir apgenėjo medelius.

Bendruomenės pirmininkas nepatingėjo ir pataršė rastas šiukšles prie Veiviržos upės. Ten išmestos net keraminės plytelės, drabužiai, mokykliniai sąsiuviniai, seni draudimo polisai, fotografija… „Dovana šiukšlintojams – kelialapis į Klaipėdos regiono sąvartyną“ – ironizavo D.Vilius, socialiniame tinkle ragindamas rasti ir sugėdinti tokius nevalas.

joomplu:3996