Švarios rankos – ligų priešas

svarios rankos naumiestisLietuvoje paskelbta iniciatyva „Švarių rankų šokis 14“, kurią organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija. Šia iniciatyva siekiama išugdyti tinkamus vaikų rankų higienos įpročius ir į rankų plovimo procesą pažvelgti linksmai.

Organizatoriai pakvietė mokyklas sukurti iki vienos minutės originalų šokį, kuriame atsispindėtų rekomenduojami tinkami rankų plovimo veiksmai.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio antros klasės mokinukai nutarė dalyvauti iniciatyvoje „Švarių rankų šokis 14“.

Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per neplautas ir nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.

Vaikai išstudijavo, kaip tinkamai ir kokia tvarka reikia plauti rankas, kiek laiko jas plauti, kaip nuplovus jas nuvalyti. Vaikučiai domėjosi, kada reikia rankas plauti, aiškinosi, kad labai svarbu maistą valgyti švariomis rankomis, neliesti akių ir burnos, jeigu rankos neplautos.

Moksleiviai kūrybiškai sudėjo savo žinias į vaizdo įrašą. Siužetas labai įdomus: vaikai nutaria eiti miegoti nenusiplovę rankyčių ir  jiems užmigus staiga „nešvarios rankos“ ima „kandžiotis“ ir taip sutrikdo miegą, priversdamos vaikus atsikelti ir švariai, taisyklingai nusiplauti rankas.

Vaizdo įrašo pabaigoje vaikai švariomis rankomis užmiega saldžiu vaikišku miegu ir sapnuoja spalvotus sapnus, jaučiasi laimingi atlikę gerą darbą. Nufilmuotas vaizdo įrašas įdėtas į interneto svetainę youtube.com.

Geras darbas visada vertas atlygio. Moksleiviai, išmokę tinkamai nusiplauti rankas, buvo apdovanoti originaliais prizais. Prizus perdavė Šilutės rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Nuo šiol Žemaičių Naumiesčio antrokėliai plaus rankas tik pagal visus rankų plovimo  higienos reikalavimus ir išmoktus tinkamus rankų plovimo būdus perduos savo draugams, bendramoksliams ir šeimos nariams.

Kviečiame pasidžiaugti iniciatyvos „švarių rankų šokis 14” Šilutės rajono ikimokyklinukų darbais:

Šilutės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“, „Paukščiukų“ gr. (Auklėtojos: Laimutė Toleikienė, Gražina Toleikienė).

Šilutės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ Grupės: 8, 10, 11 (Auklėtojos: Žydronė Aleničevienė, Daiva Bačiulienė, Reda Jakienė).

Šilutės lopšelis-darželis „Žibutė“ grupės: 8-9 (Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Lidija Balsienė, Veronika Gervaitytė ir visuomenės sveikatos specialistė Evelina Sobolienė).

Šilutės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“ „Gandriukų“ gr. (Auklėtojos: Birutė Vengalienė, muzikos mokytoja Lina Liakšienė).

Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio 2 kl. mokiniai (Mokytoja: Sonata Vilčiauskienė).