Svarstomas projektas dviračių takais sujungti vakarų pakrantę

it3erp1237Kovo 14 d. Savivaldybės merė Daiva Žebelienė ir Administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis dalyvavo regioninio Vakarų Lietuvos projekto „Vakarų krantas“ darbo grupės posėdyje.

Minimu projektu siekiama įgyvendinti ambicingą Vakarų Lietuvos savivaldybių turizmo plėtros idėją.

Norima suteikti galimybę vidutines pajamas turintiems gyventojams dviračiais aplankyti kaimynines savivaldybes, stebėti ir grožėtis unikalia pamario bei pajūrio gamta. Todėl tam reikia sujungti dviračių takais vakarų pakrantę.

i9cv2b1236Taip pat svarstoma, kad pagerinta transporto sistema pritrauktų ir daugiau turistų į mūsų kraštą.

Posėdyje, be Šilutės rajono savivaldybės specialistų, dalyvavo ir Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Kretingos ir Skuodo rajonų bei Neringos savivaldybių – partnerių projekto koordinatoriai ir galimybių studijos rengėjo UAB „Lyderio grupė“ atstovai.

Posėdyje aptarti, analizuoti bei tvirtinti įvairūs šio regioninio projekto galimybių studijos dokumentai. Išsakytos savivaldybių – partnerių projekto koordinatorių nuomonės apie šį pradinį projekto įgyvendinimo dokumentą.

Projektas prasidėjo jau 2011 m. balandžio 13 d. Jį baigti planuojama 2014 m. rugpjūčio 23 d. Bendra projekto vertė: 582 103 Lt.

Iškeltas tikslas, kurį posėdžiuose savivaldybių vadovai stengiasi įgyvendinti yra parengti tikslingą ir ekonomiškai pagrįstą Klaipėdos regiono bevariklio, lengvojo, viešojo ir vandens transporto sistemos optimizavimo ir plėtros koncepciją.

Tad nuo pat projekto pradžios siekiama sudaryti teorinį pagrindą išsprendžiant Klaipėdos regiono susisiekimo su pamario ir pajūrio rekreacinėmis zonomis (Vente, Kintais, Dreverna, Svencele, Giruliais, Karkle, Palanga, Šventąja) problemas, apjungti įvairias transporto, ne tik sausumos (pvz. dviračių), bet ir oro-vandens rūšis į vieningą sistemą, taip pagerinant viso regiono pasiekiamumą.

2012 m. sausio-vasario mėn. įvyko 4 individualūs galimybių studijos rengėjų susitikimai su projekto partneriais.