Svarstomos galimybės Šilutėje sukurti sveikatingumo trasas

Sveikatingumo trasosGali būti, kad artimiausiu metu Šilutė taps einančių – žygiuojančių gyventojų miestu, nes šiemet pirmą kartą jau iškovojo tokį vardą.

Praėjusią savaitę Šilutėje lankėsi #walk15 programėlės kūrėja, iš Pagėgių kilusi žinoma sportininkė Vlada Musvydaitė ir šios kompanijos regionų plėtros vadovė Justina Verbickaitė.

Susitikime su Savivaldybės, Visuomenės sveikatos biuro ir Šilutės turizmo informacijos centro vadovais viešnios pasidžiaugė, kad rugsėjį vykusiose masinėse eitynėse Kaune, kur susirinko daugiau nei 8000 dalyvių, šilutiškiai buvo apdovanoti kaip daugiausiai einantys/žygiuojantys miestiečiai.

Susitikimo metu aptartos ir sveikatingumo trasų įrengimo bei tokių masinių eitynių mūsų mieste organizavimo kitą vasarą galimybės.

Šilutės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė prisiminė, jog rugsėjo pabaigoje, kuomet rajono vadovai dalyvavo garsiojoje krašto ūkininkų šventėje, jos vadovaujamo biuro darbuotojai dalyvavo Vilniuje surengtoje šventėje. Jiems iš Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos rankų teko atsiimti diplomą, kaip daugiausiai žygiuojančio miesto atstovams.

Praėjusią savaitę į Šilutę atvykusios V. Musvydaitė ir J. Verbickaitė pristatė #walk15 programėlės pritaikymo galimybes Šilutėje, sukuriant Šilutės sveikatingumo trasas ir individualius iššūkius. Pasak viešnių, tokias masines eitynes būtų galima rengti ir Šilutėje, galbūt netgi ateinančią vasarą.

K. Surplė sakė, jog galimybę sveikatingumo trasas įrengti Šilutėje Visuomenės sveikatos biuro specialistai jau buvo aptarę su Turizmo ir informacijos centro vadove Rasa Grygeliene. Pirmajam masiniam renginiui – masinėms eitynėms būtų paruošta nelabai ilga, gal kokių 7 kilometrų trasa gamtoje, galbūt Šyšos upės pakrantėmis. Vėliau būtų galima parengti ir ilgesnius maršrutus, kurie, žinoma, liktų šilutiškiams ir miesto svečiams.

Tačiau tai būtų nepigus darbas, kurį planuoti turėtų Savivaldybėje sudaryta darbo grupė. Jau šią savaitę Visuomenės sveikatos biuras tikisi sulaukti V. Musvydaitės komandos preliminaraus pasiūlymo, kiek maždaug kainuotų tokių masinių eitynių organizavimas Šilutėje ir kaip jis galėtų vykti.

„Tikiuosi, kad tai taps gražia sveikatinimo tradicija mūsų mieste ir kad ateityje mes turėsime tokias trasas“, – sakė K. Surplė.