Švedai 25 vaikams dovanojo atostogas prie jūros

 sardinian-sea-1568094Liepos 6-ąją į 10 dienų trunkančią stovyklą išvyko 25 laimingi vaikai iš visų Šilutės rajono kampelių. Jų tėvams toks atžalų poilsis nieko nekainuos, nes stovyklos išlaidas apmokėjo ilgamečiai šilutiškių draugai, Šilutės – Ljungby miestų bendradarbiavimo draugijos nariai iš Švedijos.

Draugijos Švedijoje nariai Šilutės krašto vaikų poilsį remia jau 20 metų. Į pirmąsias stovyklas Kintų poilsiavietėje „Vėtrungė“ jų dėka nemokamai išvykdavo net po pusantro šimto ir daugiau vaikų.

Pastaruoju metu mažėja ir švedų pajamos, tad jie nebegali skirti tokių solidžių sumų mūsų krašto vaikų rėmimui.
Draugijos Šilutės skyriaus pirmininkas Alvidas Šimelionis sakė, jog šiemet švedai nupirko 15 kelialapių į stovyklą „Žilvitis“, esančią Karklėje (Klaipėda). Neatsiliko ir šiai draugijai priklausantys šilutiškiai – jie patys suaukojo ir iš rėmėjų surinko pinigų dar 10-čiai keliapių. Tad į stovyklą iš viso išvyko 25 vaikai.

Šeimas, kurios neturi galimybės nuvežti savo vaikų vasarą prie jūros, atrinko visų seniūnijų socialinės darbuotojos. Tai išties didelė parama vaikus auginančioms nepasiturinčioms šeimoms.

Kaip ir kasmet, į stovyklą išvežta ir po kelis O.Jogienės šeimynos bei Saugų vaikų globos namų globotinius.
Šilutės – Ljungby draugijos nariai šilutiškiai rado galimybių pigiau nupirkti kelialapių ir į stovyklą „Raganė“ Palangoje. Ten rugpjūčio 9 – 18 dienomis galės poilsiauti dar 25 mūsų rajono vaikai iš nepasiturinčių šeimų, jei draugijos nariams pavyks rasti rėmėjų. Norintiems išvykti į šią stovyklą pusę kainos teks susimokėti patiems.
Galintys paremti vaikų poilsį kviečiami paskambinti A.Šimelioniui, tel. 8 655 49563.

Be to, švedai jau nebe pirmi metai remia gabių, bet mokslams pinigų stokojančių jaunuolių studijas – kasmet parama skiriama vienam jaunuoliui. Šilutiškiai paprastai pasiūlo paremti į gyvenimą išeinančius Saugų vaikų globos namų auklėtinius.

Draugijos Švedijoje nariai dalį lėšų šilutiškių vaikų poilsiui ir mokslams skiria iš šios draugijos įkūrėjo ir pirmojo pirmininko Arnold Dalstrom įkurto fondo. Daug kartų Šilutėje viešėjęs buvęs mokytojas, a.a. A.Dalstrom yra nurodęs iš savo vardo fondo remti Šilutės krašto vaikus. Trūkstamą pinigų dalį švedai atideda iš jų pačių nario mokesčio.