Švedijos mokslininkai ant nepaprasto atradimo slenksčio. Štai senjorų gyvenimo kokybės formulė!

Senjoru gyvenimo kokybes formuleVyresnio amžiaus žmonės, vartojantys seleno ir kofermento Q10 papildus, gali pasidžiaugti ne tik per pusę sumažėjusiu mirties atvejų dėl širdies ir kraujagyslių ligų skaičiumi, bet ir geresne gyvenimo kokybe, didesniu atsparumu ligoms, didesne energija, palyginti su tais, kurie papildų nevartoja.

2012 metais Švedijos tyrėjai Tarptautiniame kardiologijos žurnale (International Journal of Cardiology) paskelbė stulbinančius savo tyrimo „KiSel-10“ rezultatus, kurie sukėlė tikrą sensaciją visame pasaulyje. Vyresnio amžiaus žmonėms kasdien duodant seleno ir kofermento Q10 derinį, tapo įmanoma 54 % sumažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei labai pagerinti širdies raumens darbą.

Tyrimą atlikę mokslininkai buvo priblokšti šių rezultatų, tačiau tuo pasakojimas nesibaigia.

senjoru gyvenimas Bio-SeleniumPasijuto geriau fiziškai ir protiškai

Atliekant pradiniame tyrime surinktų duomenų antrinę analizę, „KiSel-10“ tyrėjų komandai pavyko parodyti, kad vyresnio amžiaus vyrai ir moterys, kurie vartojo seleną ir kofermentą Q10, praleido ligoninėje 13 % mažiau dienų, palyginti su dalyviais, vartojusiais identiškas netikras tabletes su inertiniu placebu.

Be to, jų gyvenimo kokybė ir fizinė būklė buvo geresnė, taip pat jie buvo gyvybiškesni ir protiškai aktyvesni.

Apskritai, atlikdami skaičiavimus ir taikydami įvairius statistinius metodus, tyrėjai rado papildomų įrodymų, pagrindžiančių seleno ir kofermento Q10 vartojimo naudingumą.

Raktas – prevencija

Ir pradinis „KiSel-10“ tyrimas, ir paskesnė analizė bei stebėsena pateikė puikių įrodymų, kad selenas ir kofermentas Q10 yra svarbios maistingosios medžiagos, neleidžiančios atsirasti tam tikroms būklėms, kurios paprastai kelia grėsmę vyresnio amžiaus žmonėms ir dėl kurių gali prireikti gydytojų pagalbos. Labiau tikėtina, kad senjorai, turintys daugiau energijos ir geriau dirbančią širdį, toliau laikysis aktyvaus gyvenimo būdo, kuris padės jiems palaikyti gerą formą.

Iš esmės, tai ir yra raktas į aktyvią fizinių ir protinių sutrikimų prevenciją.

senjoru gyvenimui Q10 GoldDokumentais įrodyta kokybė

Šiame tyrime naudoti du papildai – „Bio-Quinone Q10“ ir „SelenoPrecise“ – yra aukštos kokybės maisto papildai, sukurti ir pagaminti Danijos bendrovėje „Pharma Nord“.

Preparato „Bio-Quinone Q10“, kuris nurodomas daugiau negu 100 paskelbtų tyrimų, biologinį įsisavinimo rodiklį ir saugumą pagrindžia išsamūs dokumentai. Jis yra oficialus Tarptautinės kofermento Q10 asociacijos (ICQA) mokslo etalonas.

„SelenoPrecise“ – patentuotos organinės seleno mielės, buvo naudotos daugiau kaip 40 paskelbtų tyrimų, kurie įrodė jų kokybę ir saugumą. Dokumentais įrodyta, kad organizmas efektyviai įsisavina net 88,7 % jose esančio seleno kiekio.

Šaltinis:

Pagerėjusi gyvenimo kokybė, susijusi su sveikata, ir mažesnis ligoninėje praleistų dienų skaičius, vartojant kartu seleno ir kofermento Q10 papildus. Perspektyviojo dvigubai aklo, su placebo kontrole, tyrimo rezultatai (Improved health-related quality of life, and more days out of hospital with supplementation with selenium and coenzyme Q10 combined. Results from a double blind, placebo-controlled prospective study).

Peter Johansson, Ö.Dahlström, U.Dahlström, U.Alehagen.

Žurnalas apie mitybą, sveikatą ir senėjimą („The Journal of Nutrition, Health & Aging“), 2015 m. balandžio 1 d.