Švedų dovanos po rajoną pasklido pilnais mikroautobusais

parama 1Iš Švedijos Šilutę pasiekusi labdaros siunta – drabužiai ir įvairūs daiktai – pilnais mikroautobusais trečiadienio rytą išriedėjo į Saugų vaikų globos namus, Švėkšnos sanatorinę ir Rusnės specialiąsias mokyklas bei Dienos paslaugų centrą.

Šilutės – Ljungby draugijos vadovas, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasakojo, kad gerus darbus darančių švedų parama Pamarį pasiekia jau nebe pirmus metus. Šiemet skaičiuojamas simbolinis draugystės dvidešimtmetis.

„Švedijos Ljungby miesto draugijos nariai jau ne vienus metus finansuoja Šilutės rajono socialiai remtinų ir neįgalių vaikų poilsį Kintų „Vėtrungės“ stovyklavietėje, vieną kartą per metus, prieš Kalėdas, atsiunčia didžiulę siuntą drabužių, kitų daiktų. Jie išdalijami įstaigoms ir sunkiau gyvenančioms šeimoms“, – sakė A.Šimelionis.

Šiemet į Saugų vaikų globos namus iškeliavo ir elektriniai vargonai.

„Gaunama parama labai džiaugiamės, jau nebe pirmą kartą vežamės ją į Saugas. Viskas, ką gauname, labai praverčia.

Situacija su įstaigų finansavimu yra sunkoka, tad džiaugiamės, kad yra, kas padeda“, – kalbėjo Saugų globos namų pavaduotoja ūkiui Janina Šimėnienė.

Padėkos žodžių Šilutės – Ljungby draugijai ir jos pirmininkui negailėjo ir Dienos paslaugų centro kolektyvas.

„Centras padeda neįgaliesiems, sunkiau gyvenantiems vaikams ir šeimoms. Vieniems reikia vienų, kitiems – kitų dalykų. Esame dėkingi už viską, ką gauname“, – kraudami labdaros pilnas dėžes klegėjo Dienos paslaugų centro darbuotojai.

Šilutės – Ljungby draugija susikūrė prieš 20 metų. Į nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą atvykdavo įvairių Vakarų šalių delegacijų stebėti čia vykstančių politinių procesų. Viena tokių delegacijų į Šilutę atvyko iš Švedijos, Ljungby miesto. 1991 metais užmegzti ryšiai su delegacijos nariais buvo ir draugijos įkūrimo pradžia.

1992 m. rudenį pasirašyta  draugystės ir bendradarbiavimo sutartis tarp Šilutės ir Ljungby savivaldybių. Šios sutarties tikslas – plėtoti bendradarbiavimą ir dalytis patirtimi aplinkos apsaugos, kultūros, sporto srityse, keistis naudinga informacija apie savivaldybių darbų svarbą visuomenei.