„Sveikas, Čarli!“ – vodevilis ir šokio spektaklis Šilutėje

carlis vodevilisBalandžio 11 d., penktadienį, 18 val. Šilutės kultūros centre viešės Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

„Sveikas, Čarli!“ – tai vakaras, skirtas garsaus XX a. komiko ir kino legendos Čarlio Čaplino kūrybai. Jo nebylūs juodai balti filmai ir ekscentriški personažai, tapę kino klasika, iki šiol mus verčia juoktis ir verkti, pažvelgti į gyvenimo nesklandumus kitomis akimis ir, tarsi garsiajam Čaplino filmų herojui valkatai, nenugrimzti į liūdesį – nepasiduoti iškylantiems sunkumams, kurie… taip pat kada nors pasibaigia.

Pirmąją spektaklio dalį režisavo ir libretą pagal Čarlio Čaplino kalbą, pasakytą per 70-mečio jubiliejų, sukūrė režisierė Rūta Bunikytė. Autorė į Klaipėdos muzikinį teatrą atnešė ir kiek netikėtą formą – lėlę. Kalbanti lėlė bus tarsi spektaklio vedėjas.

Fortepijonu garsiausias Č.Čaplino dainas gros Saulius Šiaučiulis. Nuskambės dainos iš žymiausių artisto filmų „Dainuok dainą“ iš kino filmo „Aukso karštligė“ (1925 m.), „Gražios, žavingos akys“ iš „Didmiesčio žiburių“ (1931 m.), „Verkiantys gluosniai“ iš „Niujorko karaliaus“ (1957 m.) ir kt. Scenoje žiūrovai išvys Čaplino sukurtus personažus: bankininką Džoną, vagį Bilą, liūdnąją ponią Lizą ir kt.

carlis vodevilis sokejaiAntroje vakaro dalyje karaliaus šokis. Atnaujintame vienaveiksmio šokio spektaklyje pagal V.Mnacakanovo baleto siuitą „Čapliana“ nebyliojo filmų personažus įkūnys artistiškieji baleto šokėjai. Matysime šokant Koketę, Akląją, Bokso teisėją, Stipruolį, Milijonierių, Padavėją, Drauges, Vagis, Čaplinus ir Policininką. Choreografiją šokio spektakliui sukūrė Lita Beiris iš Latvijos, o spektaklį atnaujino teatro baleto solistas Valdemaras Marcinkus.

Išraiškingos choreografinės kompozicijos, perpintos su pantomimos ir akrobatikos elementais, papildys romantiškųjų Čarlio Čaplino laikų panoramą.

Tiems, kurie nuolat teiraudavosi, kaip pavyksta sugalvoti vis naujas komiškas situacijas, Čarlis Čaplinas atsakydavo, kad komedijai sukurti „tereikia parko, policininko ir gražios merginos“. Scenoje bus visi minėti komponentai, išskyrus parką – jis šį kartą bus menamas ir skambant muzikai galės savaip driektis ir transformuotis kiekvieno žiūrovo vaizduotėje.

Bilietai į renginį platinami Šilutės kultūros centro kasoje. Bilietų galima teirautis ir tel. 8 625 24802.