Sveikatos apsaugos naujiena Šilutėje: šiuolaikiškas Moterų sveikatos centras su modernia laboratorija

KvederieneŠilutės moterims nebereikia važiuoti į didmiesčius, ieškant moderniai įrengtų moterų sveikatos klinikų – toks sveikatos centras yra ir Šilutėje.

Lietuvininkų g. 12 name įsikūręs žinomos gydytojos akušerės ginekologės Vidos KVEDERIENĖS Moterų sveikatos centras – išties naujas žingsnis mūsų rajono sveikatos priežiūroje. Naujas ne tik todėl, kad čia sukurta namus primenanti aplinka, dirbama pačia moderniausia aparatūra, bet dar ir todėl, jog tose pačiose patalpose veikia ir visoje Lietuvoje dirbanti „Medicina practica“ medicininių tyrimų laboratorija.

Tai visai naujas gydymo įstaigos kokybės standartas, nes kiekvieną pacientę gydytoja ginekologė sutinka kaip lauktą viešnią, čia pat gali atlikti būtinus tyrimus, o aukštais standartais garsėjančioje „Medicina practica“ laboratorijoje įvairiausius sveikatos tyrimus gali atlikti visa šeima – ir vaikai, ir moterys, ir vyrai.

Aplinka nuteikia negalvoti apie ligą

Gydytoja V.Kvederienė pirmąjį savo privatų kabinetą prieš 9 metus įkūrė sveikatos centre „Puriena“, o dabar žengė dar vieną žingsnį tobulindama paslaugas pacientėms.

Įžengus į naujojo centro patalpas pasitinka tokia jauki aplinka, kad nejučia pagalvoji atsidūręs namuose…
„Tokia ir buvo mano mintis – kad atėjusios moterys jaustųsi jaukiai, kad aplinka nuteiktų ne apie ligą galvoti, bet norėtųsi ramiai pasikalbėti su gydytoja, jai išsipasakoti ir paklausti patarimo pačiais intymiausiais gyvenimo klausimais. Pagaliau, kad moteris tiesiog nurimtų, jei širdį kamuoja koks nors nerimas“, – kalba po šviesias patalpas vedžiodama V.Kvederienė, vilkinti ne gydytojo chalatu, o dailia suknute. Juk apranga irgi turi įtakos, kaip jausis pacientas pas gydytoją. Kvederiene laboratorijos_vadovai1

Kad užsimegztų abipusis kontaktas, gydytoja kiekvienai savo pacientei skiria ne mažiau kaip pusvalandį, ir džiaugiasi, kad nebereikia dirbti tokiu tempu, kokiu jai yra tekę dirbti sovietmečiu. Prieš 30 metų ginekologės praktiką pradėjusi šilutiškė prisimena, jog tuomet kiekvienai moteriai galėdavo skirti vos 5-7 minutes.

Įsigijo naujausią įrangą

Naujajame medicinos centre vyrauja geltona ir dramblio kaulo spalvos. Tokių atspalvių suknutėmis vilki ir centro šeimininkės – V.Kvederienė bei sveikatos priežiūros specialistė Vaidė Mikutienė, tie patys atspalviai skoningai persipina balduose ir net medicininėje įrangoje.

V.Kvederienė pasakoja, jog savo centrui išsirinko pačią moderniausią įrangą. „Akušerio – ginekologo darbe svarbiausi yra du aparatai – echoskopas ir kolposkopas“, – sako ji ir demonstruoja, kaip veikia šie aparatai.

Echoskopas su dopleriu leidžia medikei šiuolaikiškai atlikti moters apžiūrą. Dopleris yra toks įrenginys, kurio pagalba gydytoja mato bet kurio vidinio darinio kraujotaką ir įvertina, ar darinys gali būti piktybinis.

„Turėdama šį aparatą galėsiu kur kas rečiau moteris siųsti konsultuotis į didžiuosius miestus“, – sako medikė.

Kolposkopas padeda nustatyti menkiausius gimdos kaklelio pakitimus ir rodo realų, bet padidintą jų vaizdą. Be to, jis archyvuoja pacientės vidaus organų vaizdus, tad po kurio laiko juos galima lyginti su ankstesniaisiais ir matyti gydymo arba ligos progresą.

Tyrimus atliks moderni laboratorija

Kvederiene prie_kedesYpatingą gydymo kokybę garantuos ir tose pačiose centro patalpose įsikūrusi medicininių tyrimų laboratorija „Medicina practica“.

Į naujojo centro pristatymą atvykę šios įstaigos direktorius Svajūnas Barakauskas ir vadybininkė Klaipėdos regionui Erika Barauskienė pasakojo, kad prieš 16 metų Vilniuje įkurta laboratorija dabar jau turi apie 20 filialų visoje šalyje. Jos darbuotojai dirba moderniausiais analizatoriais, pačiais kokybiškiausiais reagentais, turi aukščiausias tyrimų tikslumo garantijas.

Anot direktoriaus, įmonės padalinio įkūrimas Šilutėje – išskirtinis projektas, mat iki šiol nė viename mieste nebuvo dirbama su privataus medicinos kabineto gydytojais – tik ligoninėse arba poliklinikose.

Šilutiškiams, kurie naudosis šios laboratorijos paslaugomis, patiks tai, kad už atliktus tyrimus nereikia mokėti tarpininkams.

„Kiekvienas kultūringas žmogus turi rūpintis savo sveikata, o mes, nors ir orientuojamės į moters sveikatą, tačiau laukiame ir vyrų, ir šeimų atžalų. Mums laboratorinius tyrimus patiki per 200 valstybinių, privačių gydymo įstaigų ir šimtai tūkstančių žmonių. Esame atlikę daugiau nei 8 mln. tyrimų – susidarytų maždaug po tris tyrimus kiekvienam Lietuvos gyventojui“, – sakė svečiai.

Laboratorija gali atlikti apie 200 skirtingų kraujo ir šlapimo tyrimų: bendraklinikinių, vėžio, alergijos, skydliaukės hormonų, krūtų, odos nuograndų, virškinamojo trakto, gerklų, bronchų, plaučių, prostatos, šlapimo pūslės, inkstų, kitų audinių ir organų ląstelių bei audinių, kepenų fermentų, osteoporozės, lytiškai plintančių ligų, citologinių ir kt.
Šilutėje bus atliekami visi pacientų pageidaujami bendraklinikiniai kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai ir, be abejo, moterų ginekologiniai tyrimai, kuriuos paskirs gydytoja V.Kvederienė.

Pasak V.Kvederienės, jos praktikoje nereti atvejai, kai tenka labai greit spręsti dėl tolesnio gydymo, pavyzdžiui, ar siųsti moterį į stacionarią gydymo įstaigą, ar gydyti ambulatoriškai.

Tad dabar šio Moterų sveikatos centro pacientėms, esant reikalui, gydymą bus galima nuolat ir greit patikslinti vietoje.

Priims moteriai patogiu laiku

V.Kvederienė sako ne kartą girdėjusi Šilutės moterų atsiliepimus, jog labai malonu būna nuvykti į moderniai ir gražiai įrengtus uostamiesčio sveikatos centrus. Dabar ji džiaugiasi, kad savo centre jau sulaukia ne tik šilutiškių, bet ir aplinkiniuose rajonuose gyvenančių moterų. 

Moterų sveikatos centras turi sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis, tad pacientėms, kaip ir anksčiau, teikia ir nemokamų paslaugų.

V.Kvederienės Moterų sveikatos centras dirba darbo dienomis nuo 9 iki 14 valandos. Bet, anot pačios centro šeimininkės, ji tikrai nespraudžia savo klienčių tik į nurodytus laiko rėmus.

„Jei moteriai bus patogiau, aš ateisiu ir anksčiau iš ryto, ir pavakarę, ir šeštadienį, tereikia susitarti telefonu 8 610 38480“, – sako gydytoja, naujose patalpose laukianti ir savo nuolatinių, ir naujų klienčių.