Svarbu galimybė padėti žmogui
Jauna medikė ne naujokė Šilutėje – V. Meilytė čia augo, baigė Šilutės pirmąją gimnaziją. Vėliau studijavo psichologiją Vytauto Didžiojo universitete, kur įgijo magistro kvalifikacinį laipsnį. Dabar jau treti metai specialistė tęsia kognityvinės elgesio terapijos studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete.
„Pradėjusi studijuoti supratau, kad galimybė padėti žmogui man yra labai reikšminga, tad rinkau patirtį ir žinias. Praktinį psichologo darbą pradėjau dirbti dar studijų laiku, savanoriavau įvairiose organizacijose, dalyvavau mokymuose ir konferencijose“, –sako specialistė.
Po 11 metų gyvenimo Kaune į gimtąją Šilutę ji sugrįžo kartu su gyvenimo partneriu Deividu Rimkumi. Šeimos gydytojo specializaciją įgijęs gydytojas, beje, taip pat šilutiškis, neseniai irgi pradėjo dirbti „Sveikatos darnoje“.
„Mūsų sprendimas grįžti į Šilutę nebuvo spontaniškas, abu jautėme poreikį čia kurti savo gyvenimą, grįžti pas artimuosius“, – sako Viktorija.
Paslaugų poreikis auga
Viktorija neslepia pastebinti, kad vis dar nemažai žmonių, net suprastėjus emocinei savijautai, abejoja ir nedrįsta kreiptis pagalbos laiku. Tiesa, pastaraisiais metais tų stigmų mažėja, pamažu ryškėja teigiami pokyčiai, psichologinių paslaugų poreikis Lietuvoje auga, ir tai yra progresyvu.
„Emocinė sveikata yra ne mažiau svarbi nei fizinė, abi šios sritys stipriai susijusios tarpusavyje. Todėl visada skatinu žmones nebijoti, išdrįsti ateiti pas psichologą ar psichiatrą, turint sunkumų. Kad ir su kokiomis problemomis susiduriama, tikiu, kad jas galima išspręsti“, –sako jauna medikė.
Anot psichologės, net suvokimas, kad kažkas man nėra gerai, pirmasis atėjimas pas specialistą jau yra psichologinio sveikimo pradžia. „Kiekvienas žmogus yra patyręs įvairių sunkumų, negandų, turėjęs gyvenimo krizių ir netekčių. Visa tai neabejotinai kaupiasi ir palieka pėdsakus mūsų kūne. O psichikos sveikatos specialistai yra tam, kad padėtų suprasti savo jausmus, įsivardinti problemas, emocijas, išmokti naujų įgūdžių ir rasti būdų, kaip efektyviai įveikti sunkumus, mokytis keisti savo savijautą“, – kalba V. Meilytė.
Psichologas, anot jos, taip pat gali padėti mokytis atsipalaidavimo technikų, minčių reguliavimo būdų, suteikti asmeninio tobulėjimo rekomendacijų.
Pagalbos reikia ir vaikams
UAB „Sveikatos darna“ direktorius Kęstutis Vaičiūnas sako, kad EGO PS centras – naujas darinys, veiklą pradėjęs tik nuo Naujųjų metų. Šiuo metu čia pagalbą šilutiškiams jau teikia daugeliui pažįstamos gydytojos psichiatrės Jolita Bruožytė ir Liana Liutkienė, psichologės Rosita Katauskienė ir Jolita Baliutavičiūtė. Kartu dirba bendrosios praktikos slaugytojos Rimutė Girčienė ir Raimonda Šmitienė, socialinė darbuotoja Aina Bagdanovienė. Šią komandą ir papildė V. Meilytė.
„Manau, mokslo metų pradžia yra tas laikas, kai psichologo paslaugų poreikis išauga, nes ir pedagogai, ir tėvai jau vis garsiau prabyla, jog pagalbos reikia ir ne vienam vaikui. Todėl kviesčiau tėvus kreiptis, jei jūsų atžalos elgesys ar mintys ima kelti nerimą. Žinau, kad mūsų centro psichologų patarimai jau padėjo ne vienai šeimai“, –sako K. Vaičiūnas. Todėl, pasak jo, yra galvojama ir apie tolesnę centro plėtrą.
Tapti EGO PS centro pacientais K. Vaičiūnas kviečia ir tuos rajono gyventojus, kurie šiandien nesijaučia turintys problemų. Pasak jo, kiekvienas iš mūsų yra prirašytas kažkuriame psichikos sveikatos centre, nors dažnas tokio prašymo nerašėme ir apie tai nesusimąstėme. Tad iš anksto pasirūpinus prisirašymu, ateityje prireikus pagalbos, ją gauti bus galima kur kas greičiau ir paprasčiau.
Komentaras