Sveiko maisto piramidę narstė ir priešmokyklinukai, ir pradinukai, ir dvyliktokai

sssveiko maisto diena vainuto mokiniai 1Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo renginius „Sveikas maistas – sveikas aš“, skirtus Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Renginiai vyko Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje, Vainuto gimnazijoje, Šilutės žemės ūkio mokykloje.sssveiko maisto diena zum piramide

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją savo funkcijoms ir normaliam svoriui palaikyti. Visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.

Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje surengtoje viktorinoje „Europos sveiko maisto diena“ dalyvavo trys komandos ir būrys jų sirgalių. Vaikai pristatė savo komandas, sprendė maisto pasirinkimo piramidės užduotį, minė mįsles, ragavo vaisius ir daržoves užrištomis akimis ir bandė atspėti, ką valgo. Finalinėje estafetėje paaiškėjo viktorinos nugalėtojai. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė apdovanojo visus viktorinos dalyvius.

Vainuto priešmokyklinukams ir 1-2 klasių mokiniams surengta pamokėlė – diskusija. Su vaikais kalbėta apie maisto pasirinkimo piramidę, aptartos kiekvienos piramidės dalys ir kokia jų svarba žmogui.

Mokiniai minė mįsles apie sveiką mitybą, rungtyniavo sportinėje ir kitose užduotyse. Priešmokyklinės amžiaus grupės mokinių mokytoja Aldona pristatė įgyvendintą projektą „Aukime sveiki“. Kad mažieji įsitikintų, jog sveikas maistas yra ne tik naudingas, bet ir skanus, mokytojos pavaišino namuose keptais sveikuoliškais pyragais, arbata su medumi.

Pirmokai ir antrokai pasakojo, ką labiausiai mėgsta valgyti, ką dažniausiai valgo pusryčiams. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Alvina mokiniams paaiškino, kad reikia valgyti ne tik tai, kas patinka.

sssveiko maisto diena naumiestisTrečiokai ir ketvirtokai varžėsi viktorinoje ir sportinėje rungtyje. Pirmąją vietą laimėjo „Citrinukų“ komanda, antrąją vietą pasidalino „A sveikatingumo“ ir „Daržovių“ komandos, trečiąją vietą užėmė „Super vaisiai“.

V.Vaivadaitė dėkojo Vainuto gimnazijai, kuri aktyviai dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veikloje, renginių dalyviams  įteikė dovanėles.

Šilutės žemės ūkio mokyklos dvyliktokai su biologijos mokytoja Vygante Jukniuviene ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Zelma Bučinskiene nusprendė padaryti tikrą maisto piramidę. Visuomenės sveikatos biuro specialistai padovanojo visus reikiamus maisto produktus piramidei užpildyti.

V.Jukniuvienė skaitė pranešimą apie tinkamos mitybos principus, mokiniams nesunkiai atsakė į mokytojos klausimus. Piramidė, sudėliota iš geriamojo vandens butelių, grūdų, pieno produktų bei riebalų ir angliavandenių turinčių produktų, mokyklą puošė keletą dienų.