Švėkšna dėkojo dosniausiems, aktyviausiems, iniciatyviausiems „Metų švėkšniškiu“ išrinktas mokytojas P.Čeliauskas

padekos vakaras sveksna celiauskas laurinaitisVisi tie, kas jaučia tikrąjį – dosnumo – džiaugsmą, kas nepraeina abejingai pro bėdon pakliuvusį ir suskumba nelaukdamas atlygio ištiesti jam ranką, kas visus praėjusius metus su visa bendruomene dalijosi savo idėjomis ir skyrė jai savo laiką, penktadienį vėl sukviesti į tradicinį Švėkšnos padėkos vakarą.

Seniūnijos, ugdymo ir kultūros įstaigų, visuomeninių organizacijų vadovai tąvakar tarė daug šiltų žodžių savajai – net ne bendruomenei – darniai šeimai, kokia išties galima vadinti daugybę šios seniūnijos žmonių.

Bet greta tų šiltų žodžių nuskambėjo ir skausmo gaida, palydėta sarkastiškais stovinčiųjų plojimais – jie skirti tiems, kas pila purvą ant garbiausių šios bendruomenės žmonių…

Trečdalis balsų – už P.Čeliauską

„Kuo dar pasitarnaut gali žmogus, praeidamas pro šalį? Paguost, pabūt šalia, jei kam kokia bėda…“, – šiomis Vacio Reimerio eilėmis padėkos vakarą pradėjęs Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis sakė, kad visų į šį vakarą sukviestųjų darbai yra tai, ką Švėkšna pasiekė geriausia 2015-aisiais.

Artėjant metų sandūraišvėkšniškiai jau trečius metus dalyvauja „Metų švėkšniškio“ rinkimuose, juos organizuoja internetinė svetainė „Švėkšnos naujienos“, administruojama mokytojo Jono Girskio.

Pasak J.Girskio, šiemet trečdalis rinkimuose balsavusių respondentų savo simpatijas atidavė už mokytoją, esperantininką, kraštotyrininką Petrą Čeliauską. P.Čeliauskas daug laiko skiria Švėkšnos krašto tyrinėjimams, o bent vieną jo knygą, „Saulės“ gimnazijos direktorės Dalios Dirgėlienės žodžiais tariant, galima rasti bene kiekvienuose vietos gyventojų namuose.

Paskutinis mokytojo leidinys – „Švėkšnos „Saulė“, skirtas artėjančiam gimnazijos 100 metų jubiliejui. Būtent dėl šio leidinio, kuriame išsamiai aprašomas mokyklos gyvenimas, kraštotyrininkas ir buvo pasiūlytas „Metų švėkšniškio“ nominacijai.

„Jei šiandien Švėkšnos „Saulė“ šviečia, 75 procentais tai yra jūsų nuopelnas“, – mokytojui dėkodama sakė D.Dirgėlienė.

Rajono meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, kad bendruomenė žino daug P.Čeliausko darbų, dažnai – neatlygintų, ir pasidžiaugė, kad rasta galimybė jam padėkoti. Mokytojui į atlapą meras įsegė Šilutės rajono savivaldybės ženklą ir Švėkšnos labui linkėjo veikti dar ne vienus metus.

A.Šepučio nuomone, P.Čeliauskas yra tas žmogus, kuris gyvena ne dėl savęs, o dėl Švėkšnos, bet nusipelnė jai ne tik pernai – jai skyrė visą savo gyvenimą.

Pats mokytojas prisipažino nesitikėjęs tapti šių rinkimų nugalėtoju, jam buvo staigmena ir manęs, jog daugiausia balsų bus atiduota už mokytoją Vytautą Didžiūną, organizuojantį moliūgų žibintų akcijas „Mes už šviesą“.

Bendruomenė pastebėjo visus, kas turtina seniūniją

Seniūnas pastebėjo, jog šiemet rinkimų organizatoriams pavyko net iki Padėkos renginio išlaikyti intrigą, ir tik jame paskelbti rinkimų nugalėtoją. Jis pasidžiaugė, kad apylinkėje yra daug gerų ir iniciatyvių žmonių, o vietiniai pastebi tuos, kas praturtina seniūniją.

Neliko užmiršti ir kiti aktyviausi bendruomenės nariai, mat švėkšniškiai šiemet iš viso pasiūlė net 18 kandidatų.

„Švėkšnos naujienų“ redaktorius J.Girskis apžvelgė svarbiausius „Švėkšnos Selu – Dragūnu“ pavadinto muzikanto ir renginių organizatoriaus Vytauto Raibio, kirpėjos – stilistės Danutės Gailiūnienės, pastebinčios ir fotoaparatu įamžinančios visus gražiausius Švėkšnos renginius ir kampelius, mokytojos Danguolės Jančauskienės, jau 18-tą kartą organizavusios „pilnamete“ tapusią akciją „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų senelis“, ir mokytojo Vytauto Didžiūno, „kurio dėka“, organizuojant moliūgų – žibintų akciją, į Švėkšną sugundomi atvykti svečiai iš visos Lietuvos, todėl čia prieš Vėlines jau ketvirtą kartą susidaro kamščiai, darbus.

Seniūnas A.Šeputis Švėkšnos medalius įteikė muziejininkei Monikai Žąsytienei, kurios projektas „Išsaugokime Švėkšnos sinagogą“ nustebino visą rajoną, LTV organizuoto konkurso nominantei, „visuose Švėkšnos kampuose matomų“ vietos neįgaliųjų siela vadinamai Ingritai Riterienei, kuri, anot seniūno, garsina ne tik Švėkšną, bet ir visą Lietuvą.

Aktyvistai dėkojo ir žmonoms

V.Didžiūnas dėkojo moliūgų – žibintų akciją organizuojant jam talkinantiems verslininkams, mokytojams ir mokiniams bei savo žmonai, kuri, anot jo, pradžioje nesuprato, kur jis kasmet dingsta iš namų visam spalio mėnesiui, bet paskui priprato…

O pernai Švėkšnai Vestuvių muzikantų sostinės vardą iškovojęs V.Raibys žmonai padėkojo už tai, kad ši jį, sugrįžusį iš nesibaigiančių renginių, dar priima…

Inkaklių bendruomenės „Ašva“ pirmininkui Valentinui Vanagui padėkota už tai, kad „bėgdamas smulkiais žingsneliais sugeba visus sujungti“, o pats pirmininkas prisipažino, jog jam jau kaip ir nebėra ką veikti, nes pati bendruomenė dirba labai aktyviai.

Seniūnijos ir bendruomenės padėkos raštus pelnė Tradicinių amatų centras, Violeta Astrauskienė, Vytautas Marcinkevičius, Juozas Mikužis, Sigutis Bočkus, kasmet šį didžiulį renginį po savo stogu priimantys sodybos „Alsė“ šeimininkai Rūta ir Edvardas Mikeliai ir daugybė kitų aktyvių apylinkės žmonių.

Seniūnija – unikali, seniūnas – be problemų

Meras V.Laurinaitis išskirtinį žodį skyrė, anot jo, vedančiajai ir unikaliai Švėkšnos seniūnijai bei jos seniūnui A.Šepučiui, kuris „vienintelis iš seniūnų niekada neturi problemų – jis jas išsprendžia“. V.Laurinaitis irgi suabejojo, kaip tokio veiklaus seniūno žmona su juo dar tiek metų gyvena…

Daug šiltų žodžių savo rėmėjams išsakė „Saulės“ gimnazijos direktorė D.Dirgėlienė, vaikų darželio vedėja Rita Bagdonienė, ugdymo centro „Diemedis“ atstovė Aurelija Kasperavičienė, bibliotekininkė Danutė Litvinienė, baltutėlius angelus sargus savo „angelams sargams“ dovanojo I.Riterienė, – visų ir neišvardinsi.

Susirinkusieji negailėjo plojimų gerą nuotaiką dovanojusiems įspūdingų balsų savininkams – ansambliui „Verona“. O organizatoriai prisipažino, jog kitąmet renginio forma keisis, nes padėkoti visiems, kuriems reikėtų, tiesiog neįmanoma.

Deja, net atsistojusių susirinkusiųjų plojimai šiemet nuskambėjo ir nelinksmame kontekste. V.Raibio pakviesta, pasipiktinusi bendruomenė taip „pagerbė“ kai kurias žiniasklaidos priemones, kurios pastaruoju metu negailėjo purvo rašydamos apie garbiausius šios seniūnijos žmones…