Švėkšna puošiasi naujais akcentais

akcentai sveksna grindinysArtėjant tradicinei miestelio šventei, Švėkšna vėl puošiasi naujais akcentais: miestelio aikštėje tvarkomas akmeninis grindinys, evangelikų liuteronų bažnyčios aplinką tuoj apjuos nauja tvora, o centre stovinti sinagoga pagaliau sulaukė bent minimalaus rajono valdžios dėmesio – jai pastarosiomis dienomis uždengtas naujas stogas, užkaltos langų kiaurymės.

Pasak seniūno Alfonso Šepučio, seniūnija seniai planavo, kad reikėtų atnaujinti Liepų aikštės grindinį. Čia per visą aikštės ilgį iškilę kalneliai ir įkritusios duobės trukdo normaliai užvažiuoti į aikštės akcentai sveksna baznyciapakraštį. Šiemet gavus lėšų pagal Viešųjų darbų programą, imtasi šio darbo.

Aikštėje besidarbuojantys keturi vyrai – Alvydas Birbalas, Ramutis Zaveckas bei Aloyzas ir Valdas Domikai sako, kad darbo tvarkant grindinį dar daug. Seniūnas A.Šeputis mano, kad visai sutvarkyti aikštę pavyks tik birželio pabaigoje.

Kiti pagal Viešųjų darbų programą besidarbuojantys vyrai šią savaitę triūsė greta vietos evangelikų liuteronų bažnyčios. Čia ruošiamasi iš akmenų įrengti atraminę sienelę ir seniai akcentai sveksna sinagogaplanuotą tvorą, kuri atskirs bažnyčios teritoriją nuo gatvės. Darbai turėtų būti baigti per gegužę.

Ir šios iniciatyvos ėmėsi seniūnija, o medienos skyrė bendruomenės narys Saulius Endriulaitis. Čia darbuojasi tėvas ir sūnus Rimantas ir Nerijus Nausėdos.

Nauju stogu praėjusią savaitę pasipuošė Švėkšnos sinagoga. Užsandarinti pastato stogą ir langus, kad į vidų nepatektų drėgmė, Kultūros paveldo apsaugos departamento nurodymu, savo lėšomis privalėjo rajono Savivaldybė. Porą savaičių čia dirbę „Statybų valdymo sprendimų“ darbininkai uždengė laikiną ruberoido stogą, užkalė langus.