Švėkšna turi pirmąjį išmanųjį muziejų Šilutės rajone

sveksnos muziejus 1Švėkšna turi kuo pasigirti – jos muziejus pirmasis Šilutės rajone žengė tvirtą žingsnį į naujas technologijas. Vasario viduryje Švėkšnos muziejuje pristatytas interaktyvusis stalas, kuriame sutalpinti suskaitmeninti senieji raštai, filmuota medžiaga. Šis išmanusis stalas naudingas ne tik suaugusiesiems, bet ir mažiesiems muziejaus lankytojams – pastarieji galės rinkti dėliones iš muziejuje eksponuotų daiktų, senųjų pinigų ir kitų Lietuvos istorijai reikšmingų nuotraukų.

Kiekvienas, išklausęs muziejininkų surengtos ekskursijos, galės pasitikrinti, ar viską išgirdo, įsidėmėjo – stale įrašytas testas patikrins jūsų žinias.

„Siekiame, kad moksleivių išvykos į muziejų nebūtų nuobodžios. Muziejus eksponuoja ir saugo vertybes, tačiau tuo pačiu turi žengti į priekį, kad tai būtų įdomu ir jauniems žmonėms“, – tikina muziejininkė Monika Žąsytienė.

Vasario 18 dieną Švėkšnos muziejuje vyko projekto „Unikalių muziejinių eksponatų vaizdavimas interaktyvioje erdvėje“ pristatymas.

Šiam projektui muziejus ruošėsi jau vasarą, rudenį buvo sulauktas finansavimas iš Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir iki gruodžio 1 d. projektas buvo įvykdytas.

Kultūros ministerija finansavo 90 proc. šio projekto vertės – 27 000 Lt, 10 proc. sumos skyrė Šilutės muziejus. Tad viso projekto vertė siekė 30 000 Lt. Projekto sėkmingu vykdymu rūpinosi UAB „Video architects“.

Švėkšnos muziejų sumoderninęs projektas skirtas tam, kad jaunimas čia apsilankęs nenuobodžiautų. Muziejuje atsirado interaktyvioms projekcijoms skirtas stalas. Jame sumontuota filmuota istorinė medžiaga, istorijos mėgėjai gali pavartyti jau išnykusia ruseinių kalba Stanislovo Kęsgailos parašytą 1546 m. suskaitmeninto pergamento pradžią, įdomesnes vietas.

Suskaitmenintas ir kitas Lietuvos istorijai svarbus eksponatas – 1693 m. III Lietuvos statutas lenkų kalba. Anksčiau muziejuje šis Statutas buvo eksponuojamas, prieš dvejus metus išvežtas restauruoti. Dabar Statutas laikomas Šilutės muziejuje, tačiau lankytojams nerodomas. Todėl muziejininkė M.Žąsytienė džiaugiasi, kad apsilankę Švėkšnos muziejuje žmonės vis tiek gali jį pamatyti, savotiškai „pavartyti“ įsijunsveksnos muziejus 2gę interaktyvųjį stalą, virtualiai „pačiupinėti“, skaitydami priartinti ar atitolinti tekstą.

Interaktyvaus stalo pagalba lankytojai po ekskursijos muziejuje gali pasitikrinti savo žinias. Išmanioji įranga pateiks žmonėms klausimus ir atlikdami testą jie pamatys, gal ką praleido pro ausis ar akis.

Švėkšnos muziejus yra įsikūręs mokyklos pastate, tad nuolatiniai lankytojai yra aukščiau pastate įsikūrę 1-4 klasių moksleiviai. Ką veikti prie interaktyviojo stalo turi ir jie – čia mažieji gali pasirinkti tam tikrą nuotrauką – muziejuje eksponuojamo daikto, kokio istorinio pinigo ir pan. – ir sudėlioti šios nuotraukos dėlionę.

Juokdamasi M.Žąsytienė sako pastebėjusi, kad ir suaugusiuosius ši dėlionė vilioja – tik kol kas jie dar nedrįsta, leidžia jauniausiems ekskursijos dalyviams pasireikšti.

Pristatę naujoves Švėkšnos muziejuje, darbuotojai džiaugiasi, kad dėl interaktyviosios įrangos ekspozicija sulaukė didelio žmonių susidomėjimo.

Visas projektas buvo orientuotas į jaunimą – kad muziejus nebūtų nuobodi vieta ekskursijos dalyviams ir šie nesijustų laiką praleidę tuščiai.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose muziejai interaktyvėja jau kelerius metus, todėl sekti jų pavyzdžiu turi ir rajonai – įsitikinusi Švėkšnos muziejininkė. Švėkšnos muziejus Šilutės rajone pirmasis užmezgė draugystę su naujomis technologijomis.

 Projektas: „Prie Šyšos krantų: Istorija.”