Švėkšniškės interviu su Jonu Nainiu-Jovaniu

nainysJonas Nainys arba kitaip Jovanis yra žinomas kaip jaunas, perspektyvus radijo laidų ir renginių vedėjas, stovintis už pulto garsiausiuose Lietuvos klubuose, dalyvaujantis įvairiuose projektuose… Joną myli ne tik merginos, bet ir radijo stoties „ZIP fm“ klausytojai. Galbūt todėl, kad, kaip pats Jonas sako, jis yra gerietis. Kviečiu paskaityti interviu su Jonu Nainiu (kalba neredaguota).

Jonai, kuo svajojai tapti užaugęs vaikystėje?

Svajojau labai daug. Krepšininkas, verslininkas, aktorius, šokėjas. Svajonėse kuo norėdavau tuo ir tapdavau. Tačiau tai būdavo tik svajonės. Vaikystėje buvau nedrąsus ir įsivaizduot, kad tai bus realybėje, niekada negalėdavau.

Esi sakęs, jog mokykloje buvai gerietis, nedrąsus berniukas. Kas pastūmėjo tapti tuo, kuo dabar esi?

Aš ir dabar labai geras. Pastūmėjo daug faktorių. Visų pirma, manau, svajonės.  Jos manyje kažką užprogramavo ir nurodė eiti ten, kur širdis kviečia. Kad ir daug klaidų, nepasitikėjimo, nežinomybės, vargo ir atsitrenkimo į sieną, tačiau aš lengvais žingsneliais ėjau iki to.. Šiaulių universitetas ir filosofijos studijos, Šiaulių televizija, reporterio kančios, „Saulės“ radijas, DJ užuomazgos, grojimas visuose Šiaulių klubuose ir renginiuose. Po to Vilnius, realybės šou, zipas ir t.t.

Kodėl pasirinkai ne itin perspektyvią filosofijos profesiją provincijos, t.y. Šiaulių universitete?

Aš nesirinkau. Užrašiau stojimo lapelyje, kad užrašyti. Nes galvojau, kad įstosiu į Vilnių tikrai. Tačiau čia, turbūt, sužaidė Dievo rankos. Mane pastatė į tą vietą, kuri atvėrė tiek daug man nežinomų kelių ir ambicijų. Apšvietė ir suteikė labai daug pasitikejimo savimi. Drąsos eiti ir nežiūrėti atgal.

Koks buvai  studijų laikais? Studijavai ar studentavai?

Buvo paskaitų, kurias dievinau. Iki šiol prisimenu dėstytojus ir jų mintis. Labai daug vertos akimirkos. Buvo tokių momentų, kai spaudi žadintuvą n kartų ir tiesiog miegi, nes nebeturi jėgų, praleidęs 18 valandų be miego. Šiaulių laikais aš imdavausi visko, ką duodavo gyvenimas, nuo studentų atstovybės ir partinės veiklos, iki renginių, iki paryčių Šiaulių naktiniuose klubuose.

Kaip manai, ar dabar esi užaugęs?

Man dar barzda dygsta. Fiziškai užaugęs, manau, visgi 30 metų. Bet kitom prasmėm – manau, tik augu ir tai darysiu visą gyvenimą. Man patinka pats procesas – augti, tobulėti, mokintis ir gerint save. Tai tuo procesu ir stengiuosi gyvent.

Jono Nainio arba kitaip – Jovanio, rodos, pilna visur. Dalyvauji tik Tau patinkančiuose projektuose ar stengies išnaudoti visas siūlomas galimybes?

Seniau stengdavausi lyst absoliučiai visur. Nes norejau kažką įrodyt. Dabar suprantu, kad visko nepadarysiu. Galų gale turiu žmoną, kurios man reikia. Su metais darausi namiškesnis ir tas man labai patinka.

Dažnai Tau tenka keliauti iš vieno renginio į kitą, „gyventi“ ant ratų. Ką galvoji vairuodamas automobilį?

Geriausios idėjos man kyla vairuojant. Aš žiūriu į tolį, ar tai būtų gamta, ar reklaminiai stendai, ar automobiliai, žmonės – man kyla idejos. Dažnai su Rolandu taip sugalvodavom renginio pavadinimus, radistų skambučių išdurkes, sezono lozungus ar net festivalį „Radistai village“. Dažnai automobilyje perklausau naujos muzikos, ją testuoju.

Turi daug gerbėjų ir klausytojų. Ar esi sirgęs „žvaigždžių liga“?

Taip. Tai žmogiška. Paprastas Pasvalio berniukas staiga rodomas per TV ir visi jį atpažįsta gatvėje. Galva apsvaigta nuo tokių vaizdų ir ji paskęsta nebesuprasdama kas tikra, kas ne. Bet tai išgyvenama ir viskas atsistoja į savo vėžias. Aš visada sau sakydavau ir sakau: Joni, būk paprastas. Būk draugiškas ir geras.

Kurį savo kolegą norėtum nuoširdžiai apkabinti ir kodėl?

Aš Rolandą dažnai apkabinu.

Esi labai užimtas žmogus. Kaip nepavargsti? Kas Tavo įkvėpimo šaltinis?

Kelionės. Knygos. Kino filmai. Juokas.

Ar kada nors susimąstei kuo būtum, jeigu nebūtum išgarsėjęs? Kuo užsiimtum, kokia būtų širdžiai miela profesija?

Aš pastaruoju metu labai galvoju apie medžioklę. Mano senelis buvo didis medžiotojas ir pastebėjau, kad mane traukia gamta.

Kaip leidi laisvalaikį?

Su Simona ir trimis savo šuniukais. Stengiuosi paskaityt vis, pažiūrėt įdomias laidas ar filmus. Patinka restoranai. Ypač „Steak House“.

Ką veiksi rytoj?

Turiu svarbų susirinkimą dėl „Radistai village“ festivalio. Tada esu užsirašęs pas stomotologą. Po pietų lėksiu sportuot, prieš  radiją – garsinsiu knygą studijoje. Na, o vakare, zipfm ir radistai.

Ką palinkėtum savo gerbėjams, kurie į Tave lygiuojasi ir nori tokios pat sėkmingos karjeros kaip ir Tavo?

Nebijot suklyst, suklydus vėl bandyt. Ir tai daryt daug kartų. Tada būtinai pasiseks.