Švėkšniškės nuotrauka tapo savaitės gražiausia LRT fotokonkurse

Danutes Gailiunienes_fotoDanutės Gailiūnienės nuotrauka notrauka „Žiemiška Švėkšna“ sužavėjo ne tik „Šilutės naujienų“ skaitytojus, bet buvo išrinkta ir savaitės gražiausia LRT fotokonkurse „Mano miestas“.

„Aš paprasčiausiai myliu savo kraštą ir noriu, kad kuo daugiau žmonių pamatytų ir sužinotų apie Švėkšną“, – pasakojo švėkšniškė.

Žiemiškos Švėkšnos nuotraukas D.Gailiūnienė nufotografavo pirmąjį gruodžio savaitgalį, kuomet staiga prisnigo ir visi Pamario krašto gyventojai džiaugėsi pasakiška gamta. Tiesa, tąkart žiema labai greitai pasitraukė – jau kitą dieną telkšojo balos ir sniego neliko nei kruopelytės…

„Visi metų laikai savotiškai gražūs ir įdomūs. Man pačiai Švėkšna graži visais metų laikais. Žiemą viskas nurimsta, nugrimzta į žiemos miegą,  pasislepia po sniegu. Žiemą taip pat galima pagauti daug įdomių ir gražių kadrų, tik nereikia tingėti, nes niekada nežinai, ar visa tai pasikartos“, – sako gražiausios nuotraukos autorė.

Danute Gailiuniene_su_fotoaparatuAnot jos, švėkšniškių gyvena visoje Lietuvoje ir jiems yra smagu ir malonu pamatyti savo kraštą. O Švėkšnoje tikrai yra kur akis paganyti, pasigrožėti parku,bažnyčia.

Bėgant metams Danutė suprato, kad reikia įamžinti savo miestelį, jį supančią gamtą, įvykius, nes viskas digsta, nuplaukia. „Kai pasižiūri nuotraukas, supranti, kad tai, ką įamžinai, jau yra istorija“, – sako ji.

Švėkšniškė džiaugiasi, kad jos nuotrauka buvo išrinkta gražiausia LRT fotokonkurse „Mano miestas“. Anot fotografės, kiekvienam žmogui patinka, kai jo darbas, pomėgiai yra pastebėti, įvertinti – tai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.

Švėkšniškė fotografuoja jau šeštus metus, prieš tai turėjo vadinamąją „muilinę“, po to – „Canon“ veidrodinį fotoaparatą.

Tačiau fotografija – ne vienintelis jos užsiėmimas. Du dešimtmečius ji dirba kirpėja. Pasak Danutės, abiem šioms sritims reikalingas supratimas apie grožį, abi veiklos papildo viena kitą. „Kai pavargstu nuo darbo kirpykloje, paimu fotoaparatą į rankas ir išvažiuoju į gamtą“, – atskleidžia moteris.