Jau septintą kartą Švėkšnoje surengta šviesos ir muzikos šventė „Mes už šviesą 2018“. Penktadienį ir šeštadienį Švėkšnos grafų Pliaterių dvaro parką ir vėl papuošė šimtai išskaptuotų bei šviečiančių moliūgų žibintų. Galima neabejojant teigti, kad šventės vietą aplankė tūkstančiai žmonių, susirinkusių iš visos seniūnijos, savivaldybės ir netgi iš visos Lietuvos.
Šių metų moliūgų žibintų šventė kartu buvo ir šios seniūnijos pagarbos Lietuvai ir jos šimtmečio paminėjimo renginys. Originaliausias jos akcentas – 12 metrų aukščio karkasinis medis, ant kurio buvo sukabinti 100 šviečiančių moliūgų, kurie puikiai papuošė parko aplinką. Medis pastatytas parke, šalia vilos ir čia stovėjo dar beveik savaitę.
Sušvito apie 1000 moliūgų
Penktadienį iki vėlumos grafų Pliaterių parke, šalia vilos „Genovefa„, parko takuose ir tvenkinio pakrantėse sužibo apie 1000 įvairaus dydžio moliūgų. Šventė, prasidėjusi penktadienio vakarą, tęsėsi iki pat sekmadienio vidudienio. Moliūgų šviesos apšviestais takais žmonės vaikščiojo, gėrėjosi skaptuotų žibintų įvairove, klausėsi ramios muzikos bei vietos moksleivių skaitomos poezijos.
Šventės sumanytojas ir gimnazijos moksleivių praktikos vadovas Vaidotas Didžiūnas sakė, kad šiemet šventė pasisekė. Didžiulę sėkmės dalį, anot jo, lėmė tai, kad šventėje žmonių netrūko ir juos globojo gamta. O kas būtų, jeigu tomis dienomis būtų liję ir parko takai būtų virtę klampyne?..
V.Didžiūnas prisimena metus, kai skaptuotų ir šviečiančių moliūgų į šventę buvo sunešta apie 1800 vnt. Tačiau dabar, galima sakyti, visose Lietuvos savivaldybėse pradėtos švęsti panašios šventės, todėl ir į Švėkšną moliūgų suvežta mažiau. Pasak pedagogo V.Didžiūno, Švėkšna yra pirmoji tokios šventės organizatorė, ir ji čia bus organizuojama tol, kol domins žmones.
Naujas akcentas – moliūgų medis
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis dabar turėtų būti vadinamas „Mes už šviesą 2018“ šventės organizatoriumi. Tačiau jis vardina visą grupę žmonių, kurie irgi turėtų būti vadinami tokiu vardu. Pasak A.Šepučio, jeigu ne „Saulės“ gimnazijos moksleivių ir jų pedagogų darbas bei kūryba, šios šventės tikrai nebūtų, o išmatuoti visos seniūnijos bendruomenės įnašą į šventės sėkmę iš viso yra neįmanoma..
Seniūnas A.Šeputis neslėpė, kad labai džiaugiasi ir vėl įvykusia švente. Pasak jo, Švėkšna jau garsėja ne tik vestuvinių muzikantų festivaliu, bet ir dabar jau plačiai išgarsėjusia moliūgų žibintų švente.
Karkasinio medžio pastatymo idėjos autorius buvo bendrovėje „Liskandas“dirbantis inžinierius, švėkšniškis Evaldas Venckus, bet medžio pastatymu ir papuošimu rūpinosi visa seniūnijos bendruomenė.
Į šventę atvykę prekybininkai pirkėjų laukė seniūnijos centre, tačiau Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai turėjo išskirtines teises įsikurti parke. Jie kepė moliūgų blynus, juos tepė moliūgų uogiene. Draugijos siela, jos pirmininkė Ingrita Riterienė sakė, kad šventėje darbo turėjo dvi dešimtys draugijos narių, kuriems šis darbas yra ir džiaugsmas, ir šiokia tokia nauda.
Draugijos narės, klausiamos ar joms patinka šventė, sakė, kad ji jau yra visų švėkšniškių širdyse, ir tai neabejotinai viena puikiausių šio krašto pramogų.
Moliūgais dalinsis
Pasak A.Šepučio, drožinėtus moliūgus po šventės susirenka vietos ūkininkas, tačiau pačius gražiausius bendruomenės nariai atrinko ir jie bus padovanoti klaipėdiečiams. Mat nuo tada, kai drožinėtų moliūgų šventės paplito Lietuvoje, švėkšniškiai draugauja su Klaipėdos bendruomene.
Klaipėdiečiai moliūgus dėlios lapkričio 1 dieną Anikės aikštėje. Taigi, didžiausi ir patys gražiausieji moliūgai iš Švėkšnos bus išvežti į uostamiestį kaip švėkšniškių dovana.
Šiek tiek apie pinigus
A.Šeputis džiaugiasi, kad šventė baigėsi sėkmingai – be jokių nuostolių. Tačiau tokį renginį, į kurį susirenka tūkstančiai žmonių su automobiliais ir kuris trunka net tris paras, organizuoti bemaž neturint lėšų yra sudėtinga. Šiemetinei švėkšniškių šventei Savivaldybės Kultūros skyrius skyrė 2400 Eur, jų bemaž užteko apšvietimo ir įgarsinimo išlaidoms. Pasak seniūno, ačiū ir už tai, bet ne paslaptis, kad ruošiantis renginiui buvo darbų, kuriems trūks pliš reikėjo piniginių lėšų. Pavyzdžiui, kad ir karkasiniam šimtmečio medžiui pastatyti tris dienas iki vėlumos dirbo automobilinis bokštelis, reikėjo saugos tarnybos paslaugų ir t.t.
Seniūno nuomone, tokios šventės organizavimui reikia turėti bent 3 000 eurų. Tačiau net jei švėkšniškiai jų negaus, bet kokiomis sąlygomis moliūgų žibintų šventę organizuos tol, kol į ją važiuos žmonės.
Rašyti atsakymą