Švėkšniškiai džiaugiasi inspektoriumi, guodžiasi, kad nebeliks bankomato

valdzia sveksnojeRajono valdžią priėmę Švėkšnos gyventojai pasidžiaugė, kad irgi jau turi apylinkės inspektorių – griežtą ir principingą pareigūną, kad irgi turės vaizdo stebėjimo kameras. O valdžiai jie pasiguodė, kad miestelio „veidą sutepė“ girtas kraštietis, prie sinagogos prikalęs kiaulės ausis, kad sunku išlaikyti bendruomenės namus ir kad miestelis nebeturės bankomato.

Švėkšna turi apylinkės inspektorių

Į švėkšniškius kreipdamasi merė Daiva Žebelienė pirmiausia pabrėžė puikią šios seniūnijos vadovo Alfonso Šepučio kompetenciją. Kasmetiniame padėkos vakare dalyvavusi D.Žebelienė sakė jau tada pastebėjusi, kad A.Šeputis yra šeimyniškas, dalykiškas ir žmonių pasitikėjimą turintis seniūnas.

Švėkšnai irgi klius 4 vaizdo stebėjimo kameros iš tų 59, kurios netrukus bus išdėstytos visose rajono seniūnijose. Dėl to pasidžiaugė ir merė, ir Šilutės r. policijos komisariato vadovas Sigitas Mikutavičius.

S.Mikutavičius sakė, jog vienas svarbiausių komisariato uždavinių – kad seniūnijose būtų apylinkių inspektoriai ir kad policija laiku atvyktų į įvykius. Švėkšnoje turėtų būti 2 apylinkės inspektoriai ir nepilnamečių reikalų inspektorius. Bet džiaugtis reikia, kad nuo gruodžio vidurio čia dirba Tomas Pryšmantas, nes iki tol apylinkės inspektoriaus Švėkšnoje nebuvo.

Didelis smurto mastas

Švėkšnoje, anot S.Mikutavičiaus, nebuvo įvykių, į kuriuos policija būtų pavėlavusi atvykti. Komisariato vadovas apžvelgė daugiausia problemų policijai keliančias sritis. Tai greitai važinėjantis jaunimas, smurtas artimoje aplinkoje. „Labai jau didelis to smurto mastas“, – konstatavo policijos vadovas.

Dėl pastarosios priežasties pernai pradėta 13 ikiteisminių tyrimų iš 86 visoje Švėkšnos seniūnijoje užregistruotų nusikalstamų veikų. Dar apie 30-čia atvejų pradėti ikiteisminius tyrimus atsisakyta.

Seniūnijoje užregistruota ir 31 vagystė, 115 gyventojų pernai bausti administracine tvarka, 13 iš jų – už šunų nepriežiūrą, dar 37 už tai, kad girti pasirodė viešose vietose. 57 švėkšniškiai bausti už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

S.Mikutavičius patikino, kad policijos pareigūnai bent kartą per savaitę Švėkšną aplanko ir naktimis. Bet didelių bėdų čia nepastebi.

Policijos vadas pasidžiaugė, kad jau kitą dieną 10 Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos abiturientų turėjo vykti į Tauragės AVPK, susipažinti su policijos pareigūno darbu. Tiek moksleivių išreiškė norą mokytis šios profesijos.

Džiugina S.Mikutavičių ir tai, kad Švėkšnos gyventojai yra neabejingi, kad Bendruoju pagalbos telefonu 112 gaunama labai daug jų pranešimų. Ypač – dėl naminės degtinės gamybos ir pardavimo.seksna gyventojai

Bendruomenės savybė – iniciatyvumas

Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis irgi pasidžiaugė, kad švėkšniškiai „petys į petį jaučia vienas kitą“.

Sunkia tema ir vienu didžiausių Savivaldybės prioritetų direktorius pavadino nesibaigiantį Vilkėno gatvės remontą bei eismo žiedo prie bažnyčios sutvarkymą. Šioje vietoje eismą sunkina sustatyti automobiliai. Jau yra paruoštas žiedinės sankryžos įrengimo projektas, beliko tik ją įrengti.

R.Ambrozaitis dar kartą iškėlė Švėkšnos sinagogos klausimą. Jis siūlė bendruomenei aptarti, kokią mato šio pastato viziją. Bet A.Šeputis priminė, kad žydų bendruomenė pareiškė norą atsiimti šį pastatą.

Seniūnas sutiko, kad Švėkšnos garbę „suteršė nelemtosios kiaulės ausys“, kurias apsvaigęs vietos gyventojas vieną naktį prikalė prie sinagogos.

Bet seniūnas turėjo kuo pasidžiaugti. Pirmiausia – neįtikėtinai aktyviais neįgaliaisiais, vadovaujamais Ingritos Riterienės. Taip pat – atjaunėjusiu specialiosios mokyklos kolektyvu, kuris vis aktyviau dalyvauja visos bendruomenės gyvenime.

Seniūnas kvietė visus stebėti pernykštę naujovę – informacinę eilutę prie seniūnijos, nes tik taip galima niekur nepavėluoti. Pasidžiaugė jis ir „Tėviškės“ draugija, vykdančia aktyvią švietėjišką kultūrinę veiklą, saviškiais sporto entuziastais.

„Mūsų bendruomenės savybė – iniciatyvumas, daugybę darbų padarome aktyviai dalyvaujant mūsų žmonėms“, – apibendrino seniūnas.

Prie trasų būtina prisijungti

„Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas informavo, kad Švėkšnoje jau paklota 13 kilometrų naujų nuotekų tinklų, yra ir nauji valymo įrengimai. Bet kaip ir kiekvienoje seniūnijoje, jam teko dar kartą priminti, kad gyventojams būtina prisijungti prie tų trasų. Antraip šilutiškiai turės nemalonumų, kai Europos Sąjunga atsiųs savo komisiją, o ši neras reikiamo prisijungusių vartotojų skaičiaus. Tuomet gali tekti grąžinti panaudotas ES lėšas.

Nuotekos – didelė problema, nes, pasak A.Markvaldo, iš Švėkšnos yra išvežta gal 10 mašinų, t.y., apie 40 kub. m, nuotekų, o kur dingsta kitos, galima tik spėlioti.

Dar vienas vandens tiekėjų rūpestis – Vilkų Kampo kaimas, kuriame gyvena apie pusšimtis žmonių, bet nei vandentiekio, nei nuotekų tinklų nėra. A.Markvaldas tikisi, kad jau šiemet pavyks ir čia atvesti vandentiekio ir nuotekų tinklus.

Švėkšnoje, kaip ir kai kuriuose kituose rajono kampeliuose, geriamajame vandenyje yra daugiau nei leistina geležies. Todėl kitais metais planuojama čia pastatyti nugeležinimo įrenginius.
A.Markvaldas turėjo 2 prašymus: jis prašė vandens nutekėjimą pastebėjusius gyventojus paskambinti vandentiekininkams, o tuos, kurie veža nuotekas iš išgriebimo duobių, nepilti srutų į fekalinę kanalizaciją.

Nebelieka bankomato

Švėkšnos pašto vedėja Zosė Sapkauskienė rajono valdžios prašė tarpininkauti derybose su SWED banko vadovais. Mat šie jau informavo, kad Švėkšnoje atjungiamas banko terminalas. Šia paslauga Švėkšnoje kas mėnesį naudojosi 700-900 žmonių. Jaunimui, anot paštininkės, problema gal ne tokia didelė, bet pagyvenusiems žmonėms kelionės į Šilutę dėl pinigų – prabanga.

Merė D.Žebelienė pažadėjo padėti ieškoti išeities.

Inkaklių bendruomenės pirmininkas Valentinas Vanagas guodėsi, kad „yra daug vargo su bendruomenių pastatais“, konkrečiai – bendruomenei sunku juos išlaikyti, brangiai atsieina šildymas. Į V.Vanago pasvarstymą, kad „kažką turėtų spręsti rajonas“, merė atsakė, jog bendruomenės namų užsimanę sodiečiai irgi turėjo žinoti, kad juos reikės išlaikyti. O Savivaldybė šiek tiek lėšų prisidėti prie šildymo galbūt ras tik kitais metais.

R.Ambrozaitis priminė, kad bendruomenės turėtų pradėti galvoti, kokiais verslais joms vertėtų užsiimti, mat artėja II projektų finansavimo etapas.

„Knygų rijike“ prisistačiusi Ona Pintverienė sakė laukianti nesulaukianti, kad bus atidaryta „ta gražioji biblioteka“. Seniūnas priminė, jog naujajame pastate bus bendruomenės centras, dalis patalpų bus skirta bibliotekai. „Tikėkime, kad įkurtuvės bus greit, tik turto valdymo klausimai beliko“, – sakė A.Šeputis.

Švėkšniškiai domėjosi, ar bus vykdoma skalūnų dujų žvalgyba, bet buvo R.Ambrozaičio nuraminti, kad pastaruoju metu „viskas aptilo“.