Švėkšniškiai gedi Armalėnuose žuvusio lakūno

lektyvo avarija_3Antradienio vakarą šalį apskriejo žinia, kad Šilutės rajone nukrito ir užsidegė ultralengvas vienmotoris lėktuvas su vienu lakūnu, kuris įvykio metu žuvo. Paaiškėjo, kad žuvęs vyras – 40 metų švėkšniškis verslininkas Egidijus.

Švėkšniškio gedi ir tik geru žodžiu mini miestelio ir aplinkinių kaimų bendruomenės. Ne vieną kartą Saugų ir Vilkyčių miestelių šventėse Egidijus iš lėktuvo yra barstęs saldainius. Egidijus skraidė ne tik lėktuvu, bet ir parasparniu, kuriuo dažnai pakildavo į Švėkšnos padangę, juo skraidindavo ir kitus.

Žmonės tik spėlioja, kodėl patyrusio lakūno pilotuojamas lėktuvas patyrė avariją. Šį įvykį tiria ir policija.

 

Neišskleidė parašiuto

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, rugsėjo 18 dieną, 18 val. 59 min. buvo gautas pranešimas, kad Šilutės rajone, Armalėnų kaime nukrito ir užsidegė ultralengvas vienmotoris lėktuvas „Rans“ su vienu lakūnu.

Išsiųstos 3 autocisternos ir štabų automobilis. Gaisras likviduotas apie 19 val. 23 min. Informuotas „Oro navigacijos“ budintis.
Įvykio metu lakūnas žuvo. Gaisro metu nudegė lėktuvo sparnai, sulūžo konstrukcijos.

Liudininkai pasakojo matę, kad lėktuvėlis danguje skraidė ilgai, o kai nukrito, sukilo daug juodų dūmų. Manoma, jog lėktuvas prarado greitį, o aukštis buvo per mažas, kad lakūnas spėtų išskleisti parašiutą. Kiti galvoja, kad galėjo įvykti lėktuvo variklio gedimas ar sutrikti žmogaus sveikata. Visgi, kas nutiko iš tikrųjų, dar aiškinasi specialistai.

Pasak gaisrininkų, lėktuvėlis atitiko visus reikalavimus, o lakūnas turėjo didelę skraidymo patirtį.

Kaip „Šilutės naujienas“ informavo šaltiniai, tai ne pirmasis atvejis, kada Šilutės aerodrome nukrito vieno žmogaus pilotuojamas lėktuvas. Prieš eilę metų, iš Armalėnų pakilęs lėktuvėlis taip pat skrido per žemai, tačiau nukrito ne ant žemės, o pakibo ant pušies viršūnies. Tąkart žmonių aukos pavyko išvengti. Kažkur iš 10 metrų aukščio pilotas nusileido ugniagesių ištiestomis kopėčiomis.

Lėktuvas krito žemyn nevaldomas

Kaip rašo aviacijospasaulis.lt, LR Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas informavo, kad įvykis yra tiriamas. Žinoma, kad lėktuvas staigiai ir stačiai smigo žemyn, po smūgio į žemę pasigirdo sprogimas ir orlaivis užsiliepsnojo, sudegė. Gelbėtojai rado apdegusio lakūno kūną.

Lėktuvas buvo dar neužregistruotas Orlaivių registre, nors registracijos raidžių derinys jau buvo rezervuotos ir dokumentai orlaivio registracijai pateikti.

„Lėktuvas staigiai nėrė aukštyn, viršutiniame taške „nusirovė“ ir smigo žemyn, tapo nevaldomas, smūgis buvo didelis. Nemalonus atvejis“, – portalui aviacijospasaulis.lt sakė A. Šumskas.

Šilutės aeroklubo viršininkas Valdemaras Marčiulionis avarijos nematė, bet tą patį vakarą atvyko į įvykio vietą. Lakūnas, pasak V. Marčiulionio, buvo ne naujokas aviacijoje, skraidęs skraidyklėmis, parasparniais, patyręs.  „Jis nebuvo mūsų klubo nariu, lėktuvą laikė taip pat ne pas mus, atskrisdavo į mūsų aerodromą pasisvečiuoti iš Švėkšnos. Aukštasparnis lėktuvas „Rans“ buvo suremontuotas, tinkamai paruoštas. Apmaudu, bet lakūnas padarė grubią klaidą. Nedideliame aukštyje darydamas viražą pateko į suktuką“, – sakė V. Marčiulionis.

Parasparniu skraidė daug metų

„Tvarkingas, geranoriškas, padedantis – tik patys gražiausi atsiliepimai apie jį“, – tokiais žodžiais apie žuvusį lakūną atsiliepia Švėkšnos gyventojai.

Prieš keletą metų „Šilutės naujienos“ publikavo straipsnį apie Egidijų ir jo pomėgį skraidyti parasparniu. Tąkart vyras pasakojo, kad skraidymu pirmą kartą susidomėjo, kai pirmą kartą pakėlė akis į dangų ir pamatė lėktuvą. Lakūnu netapo, tačiau atsiradus galimybei įsigijo parasparnį, su kuriuo padangėn kilo daugybę kartų, turėdamas kad ir keliolika minučių laisvo laiko.

Įdomiausia jam būdavo iš viršaus pamatyti savo gatvę, savo namus. Jis iš viršaus matė ir jūrą, ir aplinkinius miestus – Klaipėdą, Palangą, Šilutę.
Egidijus ore yra sutikęs netgi Naujuosius metus.

Lakūnui parasparniu ne kartą teko skraidinti kitus ekstremalių pojūčių mėgėjus – savo artimuosius, Švėkšnos bendruomenės narius, fotografus, netgi šunį. Kartu su kitais skraidymo entuziastais švėkšniškiais buvo sukūręs savitą parasparnininkų klubą.

Jis yra pasakojęs, kad skraidant jam ne kartą teko pajusti mirties dvelksmą. Labiausiai įsiminė vienas atvejis, kai gyvas liko tik visai menkučio atsitiktinumo dėka – skrisdamas parasparniu palietė aukštos įtampos laidus. Nemenku išgąsčiu šis susidūrimas baigėsi tik todėl, kad aparatas palietė tik vieną linijos laidą.