Švėkšniškiai ir vėl pasiekė rekordą

Gausiausiai paukšteliais papuoštas „Gyvybės medis“ – toks yra įregistruotas naujausias Lietuvos rekordas. Jis Švėkšnos miestelio bažnyčios prieigas papuošė pernai, artėjant Velykoms.

Priminsime, kad pernai, po kelių metų pandemijos pertraukos, Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios prieigas vėl puošė įspūdingas Velykų medis. Tokią tradiciją jo kūrėjai – asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ nariai pradėjo dar 2017-aisiais.

Pernai ant „Gyvybės medžio“ buvo pakabinta net 9 500 iš siūlų pagamintų paukščiukų. Bet iki tol savo medį kiaušiniais puošę švėkšniškiai rado vietos ir jiems – kiaušinius sukabino ant specialios konstrukcijos virš medžio.

Iki pandemijos margintais kiaušiniais papuoštas Velykų medis Švėkšnos aikštėje buvo išaugęs net kelis metus. Pradžioje ant jo kabėjo keli tūkstančiai, vėliau daugiau nei 16 tūkst., o dar vėliau net 32 000 margučių. Pasak sambūrio vadovės Ingridos Riterienės, kasmet daugėjo margučių, todėl teko žvalgytis ir vis didesnio medžio.

Kiekvienais metais sambūriečių kuriamas Velykų stebuklas buvo įrašomas ir į Lietuvos rekordus.

O pernai švėkšniškiai tiesiog nutarė ieškoti kažko naujo, tad ant tradicinio medžio jau „nutūpė“, pasak I. Riterienės, ir „artėjančio pavasario gyvybės ženklai: paukščiai ir kiaušiniai“.