Švėkšniškiai kovoja, kad šviestų ne tik moliūgai, bet ir gatvių žibintai

sveksna vilkeno gatveŠvėkšniškai turi teisę ne tik vieną vakarą per metus – kai parko prieigas nušviečia išskaptuoti moliūgai – saugiai pareiti į namus.
Už teisę turėti normaliai apšviestą gatvę kovoja Vilkėno gatvės gyventojai. Dėl šios problemos jie kreipėsi į seniūniją, Savivaldybę, prieš savaitę guodėsi ir pagalbos prašė Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio.

Akcijos „Mes už šviesą“ metu Vilkėno gatvės gyventojai surengė savo akciją: ant elektros skydinių išdėliojo moliūgus – žibintus, elektros lemputes įtaisė, taip valdžiai primindami apie vakarais tamsoje skendinčią pagrindinę miestelio gatvę.

Praėjus savaitei po akcijos, Savivaldybėje surengtas posėdis – Savivaldybės vadovai tikisi, kad per 10 dienų Vilkėno gatvės tvarkymo projektavimo reikalai šiek tiek pasistūmės į priekį.

Gatvės žibintus simbolizavo moliūgai

Vilkėno gatvė, kertanti visą Švėkšną išilgai, yra pati judriausia miestelyje. Čia nuolat važinėja transporto priemonės, rytais į mokyklą ar darbą skuba gyventojai, o saugių šaligatvių – nėra.

Prieš 4 metus valdžia vietiniams gyventojams pažadėjo, jog ši gatvė bus visiškai rekonstruota, apšviesta, tačiau, pasak švėkšniškių, pažadai lieka pažadais.

Nusprendę, kad akcijos „Mes už šviesą“ vakaras – tai geriausia proga apšviesti savo gatvelę, Vilkėnų gatvės gyventojai spalio 31-ąją surengė savo akciją. Ant elektros skydinių jie išdėliojo moliūgėlius su žvakėmis ir nedegančiomis elektros lemputėmis.
Taip svečiams ir vietiniams valdininkams jie norėjo parodyti, kad tik tokiu būdu įmanoma apsišviesti gatvę, o kitais vakarais ji tamsoje skendi.

Tamsoje nesaugu

„Šilutės naujienoms“ skambinusi švėkšniškė prašė dar kartą atkreipti Savivaldybės dėmesį, kad Švėkšnoje, kaip ir kituose kaimuose, rytais ir vakarais tamsu ir nesaugu.

„Kodėl mes palikti likimo valiai? Kodėl kas rytą ir vakarą turime bijoti išeiti iš namų?“ – piktinosi moteris, ypač akcentuodama, kad tamsa sveksna vilkeno gatve 1daug problemų kelia senyvo amžiaus žmonėms.

Tamsu rytais eiti į darbą ir į mokyklą, netrukus temti pradės jau pavakary, apie 17 valandą. Net vaikai mokyklos būreliuose netrukus užtruks iki tamsos.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis taip pat jaudinasi dėl gyventojų saugumo – per 20 metų šioje gatvėje 4 nelaimės baigėsi mirtimi (2 suaugusieji, 2 vaikai).

Projektą vis taiso

Pasak seniūno, gatvės rekonstrukcija reikalauja nemažų Savivaldybės investicijų – prieš 4 metus sudarytame gatvės rekontrukcijos projekte numatyta, kad 2 kilometrų ruožui sutvarkyti reikia 6 mln. Lt.

Prieš kelerius metus visoje gatvėje pakloti vandentiekio ir nuotekų tinklai, tad pradėti apšvietimo ir kitus rekonstravimo darbus trukdžių kaip ir nebeliko, tačiau dokumentai vis keičiami.

Pavasarį į Švėkšną atvykusi rajono valdžia nesibaigiantį Vilkėno gatvės remontą pavadino Savivaldybės prioritetu.
Tuo metu dėl šios gatvės Savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę, Kelių direkciją, tačiau, pasikeitus Saugaus eismo reikalavimo taisyklėms, visus rekonstrukcijos projekto dokumentus reikėjo tvarkyti iš naujo.

Šiuo metu Savivaldybė vykdo viešųjų pirkimų procedūras dėl „Švėkšnos miestelio Vilkėno gatvės rekonstravimo techninio projekto keitimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų“.

Ketvirtadienį Šilutės rajono savivaldybėje vyko posėdis dėl minėtos gatvės tvarkymo. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio, per 10 dienų įvyks projekto keitimo ir vykdymo priežiūros paslaugų viešieji pirkimai.

Tuomet, kaip nurodyta sutartyje, projekto korektūra turės būti atlikta per 5 mėnesius.